Microsoft nie będzie ujawniał ile sprzedał egzemplarzy konsol Xbox Series X/S

Korporacja uważa, że zdecydowanie ważniejsza jest liczba graczy.

@ 12.11.2020, 19:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Microsoft nie będzie ujawniał ile sprzedał egzemplarzy konsol Xbox Series X/S

Przed kilkoma godzinami pisaliśmy o tym, że Xbox Series X/S sprzedaje się wyśmienicie. Microsoft twierdzi, że tak dobrej premiery marka jeszcze nie miała, choć jednocześnie nie zdradza żadnych konkretów. W przyszłości się to niestety nie zmieni.

Szef Xboksa, Phil Spencer, rozmawiając z redakcją The Guardian przyznał, że nie chce podawać ilości sprzedanych konsol, bo nie jest to dla niego ważne. Istotniejsza jest liczba graczy i właśnie na tym będzie się skupiał gigant z Redmond. Niektórzy mogą uznać, że to manipulacja, ale Spencer nie zamierza się tym przejmować.

"Wiem, że może się wydawać, iż manipulujemy i przepraszam za to, ale nie chcę, aby moje ekipy skupiały się na liczbie sprzedanych konsol... Będziemy się od tego powstrzymywać. Publicznie ujawniamy liczby graczy. To coś, co nas będzie napędzać, nie to ile kawałków plastiku sprzedaliśmy".

"W zeszłym roku Google i Amazon, a teraz też Facebook ujawnił, że zamierza wejść do świata gier. Nie będę konkurował z ich liczbami na podstawie tego, ile sprzedaliśmy egzemplarzy konsoli Xbox Series X. Google nigdy nie ujawni jak wiele egzemplarzy Chromecast Pro sprzedali. Mówić będą o liczbie graczy, jakich mają".

Rozumowanie Spencera zdaje się być oczywiście sensowne, co nie zmienia faktu, że w przyszłości może się ono zmienić. Wszystko zależy bowiem od tego, jak dobrze będzie radził sobie Xbox Series X/S. Na razie Microsoft zamierza ograniczyć raportowanie do liczby graczy i niczego w tej kwestii nie zmienimy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?