Assassin's Creed Valhalla zbiera dobre recenzje

Przygodę z wikingami rozpoczniemy już jutro.

@ 09.11.2020, 12:43
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Assassin's Creed Valhalla zbiera dobre recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje debiutującego jutro Assassin's Creed Valhalla. Zdaje się, że gra przypadła do gustu recenzentom, bo noty są stosunkowo wysokie. Nasza recenzja niebawem.

Recenzenci są zadowoleni ze świata wykreowanego przez Ubisoft. Średniowieczna Anglia i Norwegia są bardzo klimatyczne i oferują wiele ciekawych terenów do odwiedzenia. Miejsce akcji jest bardziej skompensowane, niż w przypadku Odyssey, przez co eksploracja przynosi więcej frajdy i nie robi się tak szybko monotonna.

O której zagramy?
Rozpiskę dotyczącą odblokowania gry w dniu premiery znajdziecie w tym miejscu.

Angażujący jest też wątek fabularny, który po dość nudnym początku szybko nabiera tempa i utrzymuje go aż do zakończenia rozgrywki. Oprócz czystej akcji, jest tu też wiele nawiązań do nordyckiej mitologii, co świetnie buduje klimat. Ponadto nie sposób nie polubić głównego bohatera, którego kreacja nie zawodzi - co nie zawsze było w serii oczywistością.

Pierwsze oceny:

  • Game Informer - 9.25/10
  • GamesRadar+ - 4.5/5
  • GameSpot - 8/10
  • IGN - 8/10
  • VGC - 4.5/10

Co poza tym? Korzystnie wypada system walki. Mechanika nadal jest podobna do tej z dwóch poprzednich odsłon, ale ponownie doczekała się pewnych zmian i ulepszeń. W efekcie starcia przynoszą frajdę i sporo satysfakcji.

Minusy? Na pewno taka sobie optymalizacja, szczególnie w przypadku wersji PC. Niektórzy mogą mieć też zastrzeżenia, że to już nie jest Assassin's Creed, bo gra bardzo odbiega od tego, co widzieliśmy w pierwszych odsłonach. Fani skradania mogą być jednak lekko zadowoleni, bo sekwencji skradankowych jest tu więcej, niż w Origins czy Odyssey.


Sprawdź także:
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla

Premiera: 10 listopada 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Assassin's Creed: Valhalla to kolejna pełnoprawna odsłona cyklu przygodowych gier akcji z elementami RPG od francuskiej firmy Ubisoft. Tym razem, po słonecznej Grecji z o...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?