Call of Duty: Black Ops Cold War - znamy rozmiar gry i daty pre-loadu

Trzeba będzie pobrać sporo danych.

@ 04.11.2020, 23:19
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty: Black Ops Cold War - znamy rozmiar gry i daty pre-loadu

Firma Activision poinformowała o wadze zbliżającego się Call of Duty: Black Ops Cold War na poszczególne platformy. Dowiedzieliśmy się też, kiedy będzie można rozpocząć pobieranie wstępne.

Poprzednia odsłona, Modern Warfare, do dziś pozostaje jedną z rekordzistek, jeśli chodzi o ilość danych zajmowanych na dysku. Na szczęście Call of Duty: Black Ops Cold War będzie ważyć nieco mniej, ale i tak trzeba przygotować około 100GB miejsca na dysku, w zależności od wersji.

Niższa waga wynika zapewne z kilku czynników. Po pierwsze nie wliczono tutaj trybu Warzone (dołączonego do Modern Warfare), a po drugie... pamiętajmy, że jest to gra działająca na starym silniku, w przeciwieństwie do Modern Warfare. W każdym razie, rozpiska prezentuje się następująco:

  • PlayStation 4: 95GB
  • PlayStation 5: 133GB
  • Xbox One: 93GB
  • Xbox Series X|S: 136GB
  • PC: 35 GB (sam tryb sieciowy) / 82GB (pełna gra) / 125GB (pełna gra i tekstury ultra)

Jak widać, na PC gracze mogą ściągnąć grę w modułach - jeśli interesuje nas tylko strzelanie po sieci, to gra nie zajmie na naszym dysku wiele miejsca. Gdy jednak wybierzemy pakiet pełen, z wszelaką zawartością i detalami ultra, to trzeba będzie przyszykować 125 GB danych - nadal to jednak mniej, niż na PS5 i nowych Xboksach.

Jeśli chodzi o możliwość rozpoczęcia pre-loadu, czyli wstępnego pobierania gry, to w przypadku PlayStation 4 i Xboksa One trzeba poczekać do 5 listopada (czyli do jutra), natomiast w przypadku PC ta możliwość będzie dostępna dopiero od 10 listopada. W ten sam dzień pre-load ruszy na Xbox Series X oraz Series S, a na PlayStation 5 termin wyznaczono na 12 listopada.

Premiera pełnej wersji Call of Duty: Black Ops Cold War wyznaczona jest na 13 listopada. Od jakiegoś czasu znamy też wymagania sprzętowe gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?