Call of Duty: Modern Warfare sprzedaje się lepiej niż wcześniej wydane odsłony cyklu

Activision cieszy się też z bardzo wysokich przychodów w samej grze.

@ 02.11.2020, 16:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty: Modern Warfare sprzedaje się lepiej niż wcześniej wydane odsłony cyklu

Zeszłoroczne Call of Duty: Modern Warfare okazuje się być wielkim hitem. Wydawca projektu, firma Activision, informuje, że sprzedało się ono w nakładzie większym, niż wszystkie wydane wcześniej odsłony. Nie ujawniono niestety o jakiej liczbie mowa.

Activision pochwaliło się przy okazji, że Warzone, czyli tryb battle royale w klimatach Call of Duty, także cieszy się ogromną popularnością. W ostatnich trzech miesiącach trzykrotnie więcej graczy zdecydowało się na spędzanie z nim czasu niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

"Na wszystkich platformach, gracze spędzili w uniwersum Modern Warfare około siedem razy więcej rok do roku, w stosunku do odsłony poprzedniej", powiedział Daniel Alegre z Activision Blizzard.

"Zauważyliśmy znaczący wzrost rok do roku jeśli chodzi o sprzedaż premium, albowiem wielu graczy zdecydowało się zaktualizować do pełnego doświadczenia Call of Duty. Pierwszy rok sprzedaży Modern Warfare jest najwyższy w historii cyklu Call of Duty, a 2/3 sprzedanych egzemplarzy to wersja cyfrowa. Widzimy też ciągły wzrost sprzedaży w grze. Przychody są w tym przypadku czterokrotnie wyższe niż rok temu".

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało w październiku 2019 roku. Zdobyło ono wiele nagród oraz całkiem niezłe oceny zarówno od recenzentów, jak i graczy. Tegoroczne wydanie, Black Ops - Cold War, będzie miało swoją premierę 13 listopada bieżącego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?