Everspace 2 znowu przesunięte przez Cyberpunka 2077

Studio Rockfish Games poinformowało, że wczesny dostęp Everspace 2 znów zaliczył obsuwę przez premierę Cyberpunka 2077.

@ 02.11.2020, 10:35
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one

Everspace 2 znowu przesunięte przez Cyberpunka 2077

Okazuje się, że przesunięcie premiery Cyberpunka 2077 to nie tylko bolesny cios dla fanów polskiego studia CD Projekt RED i jego nadchodzącego cRPG-a akcji. To, kiedy rodzime dzieło ukaże się na rynku, ma także wpływ na innych deweloperów i ich premiery - jak w przypadku Rockfish Games i ich Everspace'a 2, który ponownie zaliczył obsuwę z powodu przesunięcia daty wydania Cyberpunka!

Everspace 2 nie ma szczęścia - wystarczy wspomnieć, że w marciu tego roku Rockfish Games ogłosiło wypuszczenie tytułu 10 grudnia w obawie o bezpośrednią rywalizację z Cyberpunk 2077. Los jednak spłatał deweloperom nie lada figla, bowiem CD Projekt RED również zdecydowało się na ten dzień. W tej sytuacji producentom kosmicznego shootera w otwartym świecie - a raczej wszechświecie - nie pozostało nic innego, jak znów opóźnić swoje dzieło!

Tę nieprzyjemną wiadomość przekazano za pośrednictwem platformy Kickstarter, na której to prowadzono zbiórkę na Everspace'a 2. Nowym terminem dla startu wczesnego dostępu gry jest styczeń 2021!

"Pozwólmy cyber-słoniowi opuścić pokój: premiera Cyberpunka 2077, która właśnie została przesunięta na 10 grudnia, jest silnym ciosem dla naszych planów wydania wczesnego dostępu Everspace 2 w połowie grudnia. Nie tylko wszystkie media i twórcy internetowi będą pokazywać prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną grę AAA w historii przez cały sezon świąteczny, ale wiemy także, że ich odbiorcy pokrywają się również z naszą społecznością" - napisali producenci w notce na Kickstarterze.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:18, 03.11.2020
Spoko, dadzą radę. Więcej czasu na dopieszczanie. Taka powinna być obecnie droga produkcji! Bez pośpiechu.