Demon's Souls Remake będzie bez ray tracingu

Gavin Moor ze studia Bluepoint Games naświetlił sprawę braku ray tracingu w Demon's Souls Remake.

@ 02.11.2020, 09:14
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
ps5

Demon's Souls Remake będzie bez ray tracingu

Premiera konsoli PlayStation 5 znajduje się tuż za rogiem, a wraz z nią na półkach sklepowych pojawi się kilka tytułów ekskluzywnych, mających zachęcić potencjalnych konsumentów do nabycia akurat sprzętu Sony. Wśród nich jest Demon's Souls Remake, czyli odświeżona wersja kultowej już gry, która rozpoczęła nowy gatunek znany jako soulslike - Demon's Souls. Mimo zachwalania nowych technologii użytych przy produkcji urządzeń dziewiątej generacji, produkcja studia Bluepoint Games nie będzie posiadać technologi ray tracingu.

Demon's Souls Remake 12, a w Polsce 19 listopada ukaże się wraz z PS5. Ten, jak się określa produkty mające napędzić sprzedaż sprzętu, "system seller" ma w pełni pokazać moc urządzenia firmy Sony, oferując rewelacyjną oprawę wizualną i - napędzające te generację - ekstremalnie krótkie ekrany ładowania. Pomimo, że zarówno Xbox jak i PlayStation 5 stawiają w tym sezonie na ray tracing, to w remake'u Demon's Souls go nie uświadczymy.

Kwestię tę poruszono w wywiadzie redakcji serwisu LevelUp z Gavinem Moorem, pełniącym w Bluepoint Games rolę dyrektora kreatywnego. Okazuje się, że wina nie stoi ani po stronie deweloperów, ani po stronie mocy PS5:

"Nie przez to, że nie potrafilibyśmy tego zrobić lub z PlayStation 5 nie potrafiłoby tego udźwignąć (...). Jest jak z innymi graficznymi usprawnieniami - jest to kosztowne [implementacja ray tracingu - dop. Mat]. Jeśli chcielibyśmy to zaimplementować w grze, to oznaczałoby, że musimy coś pominąć. W procesie powstawania gry istnieje ograniczony czas".

W ostatnim czasie na temat Demon's Souls Remake pojawiło się dużo ciekawych materiałów - dziennik dewelopera promujący muzykę, którą skomponowano od nowa na potrzeby odświeżonej wersji gry z 2009 roku, a także efektowny gameplay.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?