Far Cry 6 i Tom Clancy's Rainbow Six: Quarantine - premiery opóźnione

Ubisoft poinformował, że Far Cry 6 i Tom Clancy's Rainbow Six: Quarantine pojawią się w terminie od kwietnia do września 2021 roku.

@ 30.10.2020, 12:00
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Far Cry 6 i Tom Clancy's Rainbow Six: Quarantine - premiery opóźnione

W tym roku Ubisoft ma dla nas całkiem solidny pakiet gier. Dopiero co wyszło Watch Dogs: Legion (naszą recenzję już przeczytacie na łamach portalu), a na horyzoncie widać Assassin's Creed: Valhalla (premiera 10 listopada na komputerach osobistych i Xboksie One oraz PlayStation 4, a także na Xbox Series X i S oraz PlayStation 5), zaś 3 grudnia ma ukazać się Immortals: Fenyx Rising. Nie najgorszy line-up na 2020 i w większości praca zdalna nad kolejnymi tytułami spowodowały, że niektóre produkcje zaplanowane na początek przyszłego roku zostały przesunięte!

Firma Ubisoft w ostatnim sprawozdaniu finansowym za rok fiskalny 2020 (zakończony 30 września) poinformowała akcjonariuszy, że przez pandemię koronawirusa i - co za tym idzie - zmianę modelu pracy na zdalną, zmuszona jest opóźnić premiery dwóch swoich wysokobudżetowych tytułów - Far Cry 6 i Tom Clancy's Rainbow Six: Quarantine.

Far Cry 6 oryginalnie miało zadebiutować 18 lutego 2021, zaś Rainbow Six: Quarantine (sic!) zaplanowane było jeszcze na ten rok. Teraz ich premierę zaplanowano na drugi i trzeci kwartał roku fiskalnego 2021 - oznacza to, że mają ukazać się między kwietniem a wrześniem 2021 roku (kalendarzowego). Co ciekawe, zapowiedziana w 2017 r. gra w uniwersum Avatar również trafi na rynek - jednak dopiero między kwietniem 2022 a marcem 2023 roku. Ubi potwierdził to w konferencji z inwestorami (podane dalej za Twitterem Daniela Ahmada).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?