Segment gamingu w Microsofcie notuje skok przychodu

Ogólnie cała korporacja radzi sobie bardzo dobrze.

@ 29.10.2020, 09:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Segment gamingu w Microsofcie notuje skok przychodu

Microsoft opublikował najnowszy raport finansowy, czyli za pierwszy kwartał 2021 roku. Okazuje się, że korporacja zanotowała wzrost zysków w segmencie gamingu.

Z dokumentacji przygotowanej przez giganta z Redmond wynika, że oddział odpowiedzialny za gry zarobił we wspomnianym okresie 22% więcej niż w analogicznym czasie roku ubiegłego. Skok jest wynikiem zwiększenia zaangażowania graczy oraz monetyzacji.

Zawartość i usługi dostępne na platformie Xbox zarobiły o 30% więcej, a konkretniej 3,1 miliarda dolarów. Spory skok zanotowano w transakcjach produkcji od zewnętrznych deweloperów, subskrybentów Game Pass oraz tytułów od studiów należących do Microsoftu. Spółka ujawniła też, że ma już 15 mln subskrybentów Xbox Game Pass.

Jeśli chodzi o drugi kwartał obecnego roku fiskalnego, korporacja spodziewa się dalszego wzrostu. Prognozowany jest on na poziomie 20%, a w tym przypadku najważniejsze ma być zainteresowanie konsolami Xbox Series X/S. Przychody w segmencie sprzętu mają w rezultacie wzrosnąć o 40%.

Microsoft jest ogólnie niebywale zadowolony z dotychczasowej sprzedaży oraz pierwszych recenzji nowej platformy, która jest "najbardziej przystępną cenowo i najpotężniejszą" konsolą na rynku.

Przychody całego Microsoftu, rok do roku, wzrosły o 12% do 37,2 miliarda dolarów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?