Marvel's Avengers sprzedaje się bardzo dobrze

W samym tylko wrześniu rozeszło się ono w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy.

@ 26.10.2020, 09:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Marvel's Avengers sprzedaje się bardzo dobrze

Mimo że Marvel's Avengers zebrało dość mieszane oceny (Patrykowi się w zasadzie spodobało), gracze dość chętnie po nie sięgali. Na to wskazują dane sprzedażowe opublikowane przez firmę Square Enix.

Jak się okazuje, w miesiącu premierowym, czyli we wrześniu, Marvel’s Avengers rozeszło się w nakładzie 2,2 mln jednostek. Co ważne, mówimy tu wyłącznie o sprzedaży cyfrowej, bez dodawania wariantu pudełkowego. Wydawca może traktować debiut jako sukces.

Square Enix ujawniło przy okazji, że Marvel’s Avengers to drugi najlepiej sprzedający się w formie cyfrowej projekt w historii spółki. Lepiej rozeszło się jedynie Final Fantasy VII Remake opublikowane kilka miesięcy wcześniej.

Sprzedaż Marvel’s Avengers jest mniej więcej na poziomie Marvel's Spider-Man, wydanego we wrześniu 2018 roku, a trochę poniżej bardziej bezpośredniej konkurencji w postaci The Division 2 oraz Destiny 2.

Teraz najważniejsze dla twórców jest to, aby graczy utrzymać, ewentualnie zachęcić do powrotu. Marvel’s Avengers dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a w przyszłym roku trafi w ręce posiadaczy Xboksa Series S/X oraz PS5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   11:23, 26.10.2020
Sprzedaż może i jest dobra, ale ponoć serwery świecą pustkami na wszystkich platformach.
0 kudosguy_fawkes   @   17:58, 26.10.2020
Dokładnie - gracze najwyraźniej nie traktują tego jako GAAS, jak chcieli twórcy i wydawca, przechodząc tytuł, a potem... przechodząc do porządku dziennego. Szkoda, że etapy są bardziej przystosowanym do singla multi, niż na odwrót.