Ubisoft wprowadza międzyplatformowe zapisy w grach

Będziemy mieli do nich dostęp dzięki usłudze Ubisoft Connect.

@ 23.10.2020, 09:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, mob, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft wprowadza międzyplatformowe zapisy w grach

Ubisoft zmienia dość istotną funkcjonalność, jeśli chodzi o gry multiplatformowe. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wszystkie nowe tytuły będą przechowywać dane w chmurze, dzięki czemu możliwe będzie granie na dowolnej platformie i w dowolnym czasie.

Francuzi nową funkcję ujawnili w ramach specjalnego wpisu na swoim blogu. Czytamy w nim, że nowa usługa, zwana Ubisoft Connect, wystartuje w dniu 29 października na PC, konsolach oraz urządzeniach mobilnych. Zastąpi ona desktopową aplikację Uplay oraz rozwiązania Klubowe.

Jednym z najważniejszych elementów platformy będzie przechowywanie zapisów w chmurze. Dzięki temu w gry pokroju Hyper Scape, Assassin's Creed: Valhalla, Immortals Fenyx Rising oraz Riders Republic będziemy w stanie grać na różnych sprzętach, zachowując postępy.

Ubisoft Connect to oczywiście nie tylko zapisy. Wydawca będzie bowiem nagradzał graczy za samo granie oraz wykonywanie różnych wyzwań. Im więcej czasu spędzimy w danym projekcie, tym więcej nagród będziemy w stanie otrzymać i zawartości odblokować.

Wyzwania na premierę platformy znajdziemy m.in. w For Honor oraz Ghost Recon Breakpoint. Do wielu innych gier, w tym Assassin's Creed: Odyssey oraz Rainbow Six: Siege nadejdą w przyszłości. Na razie nie wiemy niestety czy bliskiej czy odległej.

Ubisoft Connect będzie oczywiście ciągle rozwijane. Jego premiera, jak wspomniałem, zaplanowana została na 29 października bieżącego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:27, 25.10.2020
Zmienia się tylko nazwa i funkcjonalność czy apka Uplay zupełnie przestaje istnieć? Samo dzielenie zapisów jest spoko chętnie skorzystam z tej opcji, ale mam nadzieję, że sama biblioteka gier w apce zostanie bez zmian.