Chłodzenie PlayStation 5 działa tak samo niezależnie od pozycji konsoli

Urządzenie można zarówno instalować pionowo, jak i poziomo. Różnica jest tylko wizualna.

@ 22.10.2020, 10:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Chłodzenie PlayStation 5 działa tak samo niezależnie od pozycji konsoli

PlayStation 5 trafi do sprzedaży niebawem. Konsola na zdjęciach pokazywana jest przede wszystkim w pozycji wertykalnej, ale nic nie stoi na przeszkodzie byśmy usytuowali ją poziomo. System chłodzenia poradzi sobie niezależnie od tego, jak ją ustawimy.

Jeden z projektantów PS5, Yasuhiro Ootori, rozmawiał niedawno z redakcją 4Gamer, a podczas wywiadu zapytany został właśnie o to, czy nowa platforma Sony "preferuje" jakiś styl usytuowania. Okazuje się, że Ootori woli wizualnie konsolę stojącą, ale nie musimy się o nic obawiać, jeśli ją położymy.

"To często zadawane pytanie. Z punktu widzenia projektanta, nie ma różnicy w wydajności chłodzenia pomiędzy pionową i poziomą instalacją. Myślę, że niektórzy ludzie sądzą, że wydajność chłodzenia jest wyższa, jeśli urządzenie jest usytuowane pionowo, ze względu na efekt ciągu. Niemniej jednak w systemie z aktywnym wentylatorem (elektrycznym) efekt ciągu to błąd statystyczny. Działa to zgodnie ze specyfikacją w obu instalacjach: poziomej i pionowej. Osobiście wolę pionowe umiejscowienie, bo logo PS jest widoczne w odpowiedni sposób".

Premiera PlayStation 5 zaplanowana została na dzień 19 listopada bieżącego roku. W sprzedaży będą dostępne wówczas dwa warianty: klasyczny oraz pozbawiony czytnika Blu-ray.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   17:59, 22.10.2020
Jeden problem nadal pozostaje, a mianowicie znaleźć miejsce na tego olbrzyma Puszcza oko
0 kudosdabi132   @   20:19, 23.10.2020
Cytat: mrPack
Jeden problem nadal pozostaje, a mianowicie znaleźć miejsce na tego olbrzyma Puszcza oko

Dlatego uważam, że warto poczekać na wersję slim, która zapewne powstanie po około 2 latach.
0 kudosguy_fawkes   @   13:54, 24.10.2020
U mnie też tak chyba będzie w przypadku PS5 - na premierę postaram się ogarnąć Xboxa. Osobiście jednak doceniam możliwość pionowego postawienia konsoli i to nie tyle ze względu na chłodzenie, co usytuowanie na szafce RTV.