Microsoft uważa, że Xbox Series S będzie popularniejsze

Droższy wariant next-gena, Xbox Series X, będzie cieszył się mniejszym zainteresowaniem graczy.

@ 19.10.2020, 10:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Microsoft uważa, że Xbox Series S będzie popularniejsze

Mniej więcej za miesiąc w sklepach pojawi się kolejna generacja konsol. Microsoft przygotował dla graczy dwa warianty next-genowego urządzenia, a z opinii Phila Spencera, szefa Xboksa, wynika, że tańszy będzie się cieszył prawdopodobnie większą popularnością.

Phil Spencer rozmawiał niedawno z redakcją portalu Kotaku, a podczas wywiadu poruszył m.in. kwestię ekskluzywności gier firmy Bethesda dla platform giganta z Redmond. Został on też zapytany o to, która z dwóch nowych konsol może wzbudzać większe zainteresowanie. Okazało się, że Microsoft - w planie długoterminowym - stawia na Xboksa Series S.

"Myślę, że sprzedamy każdą jednostkę, jaką będziemy mogli dostarczyć, w przypadku obu konsol. Myślę, że zainteresowanie przebije zamówienia przedpremierowe. Dla nas i dla PlayStation, myślę, że dostawy zdecydują o tym, kto będzie miał przewagę na rynku".

"Jeśli chodzi o całą generację, spodziewamy się, że cena będzie miała znaczenie i Series S w rezultacie będzie sprzedawać się lepiej".

Wszystko oczywiście jest też w rękach deweloperów. To oni będą musieli bowiem tworzyć na dwie różne konsole, a niektórzy obawiają się, że może to stanowić problem.

Premiera Xboksa Series X/S zaplanowana została na dzień 12 listopada.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   09:53, 20.10.2020
Bzdura... po co w takim razie byłby ten cały wielki hype na 4k i RT ??

Moim zdaniem ten cały XSS to wielki niewypał jedynie dla fanów Fortnite i FIFY patrząc nie tylko na sam 3 krotnie słabszy układ graficzny ale również z powodu mniejszej ilości pamięci oraz jej przepustowości porównywalnej z PS4 pro które nie postawiło wysoko poprzeczki poziomem detali ...