Watch Dogs: Legion na next-genach podziwiać będziemy z włączonym ray-tracingiem

Co ważne, gra zaoferuje wówczas także solidnie podkręconą rozdzielczość.

@ 19.10.2020, 10:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Watch Dogs: Legion na next-genach podziwiać będziemy z włączonym ray-tracingiem

Jedną z najważniejszych cech konsol Xbox Series X oraz PlayStation 5 jest ray-tracing. Technologia ta pozwala renderować bardzo naturalnie wyglądające oświetlenie i cienie, co natomiast poprawia realizm oprawy wizualnej w grach.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Watch Dogs: Legion wykorzystywać będzie możliwości ray-tracingu całkiem sprawnie. Na obu platformach next-genowych będziemy mogli nowy projekt Ubisoftu odpalić z ray-tracingiem w rozdzielczości 4K oraz z płynnością 30 klatek na sekundę. Potwierdził to wydawca.

Producent z Ubisoftu, Lathieeshe Thillainathan, postanowił zagościć na łamach portalu Reddit i odpowiedzieć na pytania graczy. Jedno z nich dotyczyło właśnie ray-tracingu oraz konsol Xbox Series X i PlayStation 5. Thillainathan potwierdził, że nowa technologia nie będzie tylko dla użytkowników PC.

Na razie nie wiemy czy Watch Dogs: Legion pozwoli nam wybrać inne sposoby renderowania obrazu. Możliwe jest bowiem, że w grze dostępna jest opcja wyłączenia ray-tracingu, co w rezultacie podniesie na przykład płynność animacji do 60 fps. Na potwierdzenie takiej opcji musimy jednak poczekać.

Premiera Watch Dogs: Legion zaplanowana została na dzień 29 października bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Nieco później, 10 i 12 listopada, produkcja trafi też - odpowiednio - na Xboksa Series X oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion

Premiera: 29 października 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Watch Dogs Legion to trzecia część serii przygodowych gier akcji od francuskiego koncernu Ubisoft. Po Chicago w pierwszej części i San Francisco w drugiej, "trójka" przen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?