GameStop będzie zarabiać na cyfrowych grach sprzedawanych na konsolach Xbox Series X/S

Inicjatywa może pomóc sieci sklepów przetrwać ciężkie czasy pandemii.

@ 15.10.2020, 11:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

GameStop będzie zarabiać na cyfrowych grach sprzedawanych na konsolach Xbox Series X/S

Microsoft podpisał bardzo interesującą umowę z właścicielem stacjonarnych sklepów GameStop. Chodzi o to, że sieć będzie zarabiać pewien procent ze wszystkich sprzedanych cyfrowych dóbr, na które zdecydują się osoby, które wcześniej kupią w GameStop konsolę Xbox Series X/S.

Nowa inicjatywa to najprawdopodobniej sposób na choćby częściowe zlikwidowanie strat, jakie powoduje pandemia koronawirusa. Sprzedaż gier pudełkowych w sieci GameStop na pewno znacząco spadla, co natomiast mogłoby się przełożyć na jej bankructwo. Gigant z Redmond poszedł jednak spółce na rękę (a może znalazł sposób by ją wykorzystać?).

Nowa umowa oznacza, że jeśli zakupimy w GameStop konsolę Xbox Series X/S będzie ona na zawsze przypisana do sklepu. Wszelkie nasze zakupy cyfrowe (gier, dodatków itd.) będą sprawiać, że sklep otrzyma jakąś prowizję, czyli nastąpi podział zysków.

O jakiej kwocie mowa? Tego niestety nie ujawniono. Sama inicjatywa zdaje się być jednak ciekawa (choć potencjalnie także niebezpieczna) i powinna pomóc przetrwać sieci GameStop w tych ciężkich czasach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?