Nie dorwaliście RTX 3080? Nie Wy jedyni, twórcy Baldur's Gate 3 też nie mają swojego egzemplarza

W efekcie nie udało im się zoptymalizować gry pod nowe grafiki od NVIDIA.

@ 09.10.2020, 07:20
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, sprzęt

Nie dorwaliście RTX 3080? Nie Wy jedyni, twórcy Baldur's Gate 3 też nie mają swojego egzemplarza

Premiera kart RTX 3080 od NVIDIA miała miejsce w połowie września, czyli prawie miesiąc temu. Na rynek trafiło jednak zbyt mało egzemplarzy i Zieloni nadal nie uzupełnili zapasów. Dorwanie karty w sklepie graniczy z cudem, a gracze ustawiają się w wirtualnych kolejkach lub polują na pojedyncze modele, jakie raz na jakiś czas trafiają do ofert kolejnych sklepów.

Sytuacja z dostępnością RTX 3080 jest na tyle kiepska, że nawet studio Larian, twórcy Baldur's Gate 3, nie zdołali zakupić własnego egzemplarza. W efekcie szczęśliwcy posiadający najnowszą kartę z serii Ampere, którzy zagrali w wersję Early Access nowego Baldura, zgłaszają do studia rozmaite błędy, jakie im się przytrafiają w trakcie rozgrywki. Wynikają one z braku optymalizacji pod dany sprzęt.

Co na to przedstawiciele Larian? 

"To trochę śmieszne, ale ponieważ te karty są tak szalenie popularne, nie zdołaliśmy dorwać własnego egzemplarza przed premierą. Co więcej, nadal go nie posiadamy. W tej sytuacji, pozostaje nam wierzyć, że RTX 3080 faktycznie są produkowane. Chłopaki [chodzi o NVIDIA - dop. red.] udowodnijcie nam, że ta karta istnieje i po prostu wyślijcie nam egzemplarz." - czytamy w komunikacie od Larian Studios.

Przyznacie, że sytuacja jest dość kuriozalna, bo w końcu mówimy tu o jednak dość popularnym deweloperze, który powinien mieć zapewniony dostęp do nowego sprzętu. Ale jak widać - tak nie jest.


Sprawdź także:
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Premiera: 06 października 2020
PC

Baldur's Gate III to kontynuacja kultowej serii klasycznych gier cRPG, która wraca po 18 latach. Za przygotowanie gry odpowiada Larian Studios, ojcowie cyklu Divinity: Or...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   11:45, 09.10.2020
Normalnie Legendarny item xD
0 kudosgajda1000   @   11:59, 09.10.2020
Artefakt, który zdobędą tylko nieliczni gracze i twórcy... jak w grach Baldura