EA Play trafi do Xbox Game Pass Ultimate 10 listopada

Fuzja EA Play z Xbox Game Pass Ultimate na konsolach odbędzie się 10 listopada. Na PC w grudniu.

@ 29.09.2020, 17:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, xbox one, xbox x/s

EA Play trafi do Xbox Game Pass Ultimate 10 listopada

Dzisiaj Microsoft ogłosił, kiedy dokładnie nastąpi fuzja abonamentu od Electronic Arts - EA Play - z Xbox Game Pass. Zgodnie z zapowiedziami z początku miesiąca, posiadacze najbogatszej wersji usługi od MS - Xbox Game Pass Ultimate - otrzymają w jego cenie również katalog gier EA dostępny właśnie w EA Play. Transakcja zostanie sfinalizowana dokładnie w dniu premiery nowego Xboksa - 10 listopada.

Microsoft bezsprzecznie stawia na model biznesowy znany z abonamentowych subskrypcji takich jak Netflix czy Spotify. Ich sztandarowy projekt o nazwie Xbox Game Pass rośnie z miesiąca na miesiąc. Tylko w ostatnie pół roku zyskał pięć nowych milionów subskrybentów, co łącznie daje już ponad 15 milionów osób z 41 krajów!

Przy okazji prezentacji ceny i daty premiery nowego Xboksa poinformowano, że EA Play trafi nieodpłatnie do Xbox Game Pass Ultimate. Dzisiaj zapowiedziano, że w wersji na konsole fuzja odbędzie się dokładnie 10 listopada, zaś posiadacze komputerowej wersji tego abonamentu będą zmuszeni poczekać do grudnia. Oficjalny miesięczny koszt Xbox Game Pass Ultimate w Polsce to 54,99 złotych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   08:48, 30.09.2020
Świetna sprawa - kupuję konsolę na premierę i od razu mam co robić. Co prawda są to tytuły projektowane z myślą o poprzedniej generacji i dalej, ale już wiemy, że zyskają sporo na Series X, zwłaszcza pod kątem czasów ładowania.