Czasy wczytywania danych na Xboksie Series X faktycznie zostały istotnie skrócone

Platforma radzi sobie wyśmienicie nie tylko z nowymi grami.

@ 29.09.2020, 09:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one, xbox x/s

Czasy wczytywania danych na Xboksie Series X faktycznie zostały istotnie skrócone

Kilka największych zagranicznych redakcji miało już szansę samodzielnie sprawdzić konsolę Xbox Series X. Testujący przygotowali oczywiście materiały z wrażeniami, a wniosek z ich lektury jest oczywisty. Nowa platforma jest znacznie szybsza od dotychczasowej.

Jednym z kluczowych elementów Xboksa Series X jest dysk SSD, służący do przechowywania danych. Dzięki niemu czasy wczytywania gier - często niemiłosiernie długie - zostały skrócone kilkakrotnie. Dla przykładu, redakcja The Verge zmierzyła, że Destiny 2 potrzebuje ponad minutę, aby wczytać planetę na Xboksie One X, a na Xboksie Series X trwa to mniej więcej 30 sekund.

Podobny przekaz znaleźć można w materiale przygotowanym przez Geoffa Keighley'a. Twierdzi on, że "Czasy wczytywania są ZNACZNIE poprawione we wszystkim". "Sprawdzałem Fortnite, Warzone, Ori, Batman: Arkham Knight, a nawet starsze tytuły jak Modern Warfare 2 and Gears of War (oryginały z płyt)".

"Xbox Series X skraca czasy wczytywania o jakieś 70-80% w stosunku do Xboksa One X", czytamy na łamach portalu GameSpot. "Ta przewaga to nie tylko wczytywanie gier, ale także ładowanie zapisów. Poprawę widać tutaj także w przypadku gier, które nie były opracowane z myślą o nowej technologii. Wykorzystywane są tu po prostu szybsze nośniki".

Premiera Xboksa Series S/X zaplanowana została na dzień 10 listopada. Wówczas samodzielnie będziemy mogli się przekonać czy skok wydajności jest rzeczywiście tak znaczący.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   08:55, 30.09.2020
Pół biedy, jeśli czas ładowania dotyczy tylko początku gry albo etapów - gorzej, jeśli masakrycznie dłuży się podczas wczytywania po porażce. Obie konsole zrobią użytek ze swoich dysków, choć póki co to MS wydaje się chętniej odkrywać karty. A wyniki rzeczywiście są bardzo dobre.