Twórcy Wasteland 3 już pracują nad nowymi grami

Brian Fargo zapowiedział na Twitterze, że w studiu inXile Entertainment już opracowują nowe RPG-i.

@ 28.09.2020, 12:13
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Twórcy Wasteland 3 już pracują nad nowymi grami

Brian Fargo, założyciel i dyrektor generalny studia inXile Entertainment, które przed miesiące wypuściło swoją nową grę, Wasteland 3, ogłosił na Twitterze, że wraz z zespołem projektantów już pracują nad kolejnymi RPG-ami. Nie zdradzono, oczywiście, najdrobniejszych nawet detali.

Brian Fargo "zaćwierkał" jakiś czas temu, że w inXile już opracowują nowe gry: "Pracujemy nad nowymi cudownymi RPG-ami. Szkoda, że ich wykonanie zajmuje tyle czasu". Naturalnie nikt nie spodziewał się przyszłorocznej premiery, niemniej jednak deweloper i tak doprecyzował, iż "drugie RPG" jest we wczesnej fazie preprodukcji, zatem zapewne jeszcze na stołach projektantów.

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że nowe dzieła od inXile Entertainment będą działały na silniku Unreal Engine 5, powstałego przy okazji dziewiątej generacji konsol narzędzia. Ten charakteryzuje się niebywałą możliwością od szczegółowego odwzorowania otoczenia, zwłaszcza fizyk i efektów świetlnych - włączając to sławny ray-tracing. Sami deweloperzy z Epic Games przyznali, iż UE 5 celuje w fotoreazlim.


Sprawdź także:
Wasteland 3

Wasteland 3

Premiera: 28 sierpnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Wasteland 3 to kolejna odsłona gier RPG, w których duży nacisk kładziony jest na elementy strategii. Projekt, podobnie jak odsłona druga, powstał za sprawą studia inXile....

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?