Czy Metal Gear Solid otrzyma pełnoprawny remake na PlayStation 5?

Z najnowszych plotek wynika, że Metal Gear Solid może otrzymać pełnoprawny remake na PlayStation 5.

@ 24.09.2020, 09:18
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Czy Metal Gear Solid otrzyma pełnoprawny remake na PlayStation 5?

Ziemia się poruszyła, gdy ta plotka pojawiła się w zagranicznych serwisach o grach wideo. Czy kultowe Metal Gear Solid, najlepsza gra dla PlayStation, otrzyma pełnoprawny remake dla PlayStation 5?

Plotka o powrocie do Shadow Moses pochodzi z filmu na YouTube od RedGamingTech. Autor powtarza inne plotki, które ostatnio słyszeliśmy - mianowicie, że Metal Gear Solid 1 i 2 w pewnym momencie powrócą na PC. Jednak prawdziwe zaskoczenie przychodzi, gdy mówi, że „wiedział o Metal Gear Solid” i że gra pojawi się zarówno na PS5, jak i na PC. RedGamingTech twierdzi, że informacja ta została zweryfikowana przez dwa inne źródła, które potwierdziły, że remake Metal Gear Solid naprawdę istnieje.

RedGamingTech twierdzi również, że reedycje Metal Gear Solid nie skończą się na odrestaurowaniu pierwszej odsłony. Najwyraźniej trwają prace nad nowymi wersjami Metal Gear Solid 3 i 4, chociaż nie zostaną one zremasterowane w taki sam sposób, jak oryginał. Nie jest też jasne, czy odświeżone tytuły będą dostępne wyłącznie na PS5, czy również na PC oraz Xboksie Series X/S.

W ciągu ostatnich kilku dni po raz pierwszy usłyszeliśmy o Metal Gear Solid od czasu wydania Metal Gear Survive, pierwszego nieudanego tytułu Konami po Kojimie. Chociaż wszystko, co dotyczy możliwości remake'ów i remasterów Metal Gear Solid, należy traktować z przymrużeniem oka, równie ważne jest, aby pamiętać, że Kojima prawdopodobnie nie będzie w ogóle zaangażowany w te projekty... jeśli zostaną potwierdzone przez Konami.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   09:31, 24.09.2020
Pierw remastery teraz generacja remake'ów, choć chyba to drugie jest lepsze bo przynajmniej całą grę robią praktycznie od nowa a nie poprawiają pierdoły które mało kto zauważy. BTW Widzę że Kojima na konfie AMD gdzie mowa o procku dedykowanym na PS5 RDN'a 2.
1 kudosgajda1000   @   11:13, 24.09.2020
Jestem za ale tylko jeśli gra będzie odczytywała wciąż nasze zapisy z dysku, jak to miało miejsce z kartą pamięci na PS1 (patrz - ostatni boss - MGS) ;) ahh chcę to z nowu poczuć
1 kudosmrPack   @   15:43, 25.09.2020
Klasyczne odsłony MG, MGS oraz MGS 2: Substance właśnie pojawiły się na GOG, więc może rzeczywiście coś się szykuje Zdziwiony Cool
0 kudosLucas-AT   @   19:05, 25.09.2020
Remake byłby prawdziwą bombą. Oby coś się szykowało.
0 kudosguy_fawkes   @   22:37, 25.09.2020
A może remake na takiej samej zasadzie jak Residenta, czyli odświeżenie zrobionego dla GameCube’a Twin Snakes? Mnie raczej nie zainteresuje, bo mam już za sobą wszystkie części, ale fajnie się odgrywało pewne sekwencje z legendarnej jedynki w Ground Zeroes.
0 kudosLucas-AT   @   07:24, 26.09.2020
Cytat: guy_fawkes
A może remake na takiej samej zasadzie jak Residenta, czyli odświeżenie zrobionego dla GameCube’a Twin Snakes? Mnie raczej nie zainteresuje, bo mam już za sobą wszystkie części, ale fajnie się odgrywało pewne sekwencje z legendarnej jedynki w Ground Zeroes.

Stawiam, że to byłoby raczej coś na wzór remake’a Resident Evil 2. To gra z PSX, więc przeniesienie 1:1 jest trudne. Mechanika będzie pewnie zbudowana od nowa. Co prawda Crash i Spyro były przeniesione 1:1, ale mechanicznie to proste gry w porównaniu do Metal Gear Solid. Jak będzie, zobaczymy.
Dodaj Odpowiedź