Microsoft planuje kupić więcej firm deweloperskich

Korporacja chce mieć jak najwięcej zawartości.

@ 23.09.2020, 11:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft planuje kupić więcej firm deweloperskich

Przed dwoma dniami w świecie gamingu zawrzało. W sieci pojawiła się informacja o tym, że Microsoft kupił właściciela firmy Bethesda, czyli ZeniMax. Jak się okazuje, korporacja planuje jeszcze nie raz pójść na zakupy - potwierdził to jej prezes, Satya Nadella.

Nadella rozmawiał niedawno z redakcją CNET, a podczas konwersacji poruszył wiele kwestii dotyczących giganta z Redmond. Jedną z nich był oddział gamingowy oraz ostatnie zakupy. Prezes przyznał, że do tworzenia gier potrzebne są odpowiednie struktury. Nie da się ich stworzyć z dnia na dzień.

"Nie możesz się obudzić pewnego dnia i powiedzieć 'Stworzę studio growe'. Chcemy mieć zawartość, aby dotrzeć do większej społeczności".

Dlatego właśnie Microsoft, jak przyznał Nadella, zamierza bacznie obserwować rynek i szukać potencjalnych firm do nabycia. Chodzi tu zarówno o studia deweloperskie, jak i wydawców. Dzięki temu korporacja będzie miała zawartość dla oferowanych przez siebie platform, czyli m.in. Windowsa 10 oraz konsol z serii Xbox.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   17:37, 23.09.2020
No to Sony musi również pomyśleć o zakupach, bo z tym co mają mogą nie przyciągnąć do siebie graczy. Potrzeba im więcej utalentowanych deweloperów. Ta generacja może być ciekawą jeśli chodzi o gry i walkę między zielonymi i niebieskimi.
0 kudosfrycek88   @   18:11, 23.09.2020
Dokładnie tak. Są jeszcze studiu robiące RPGi więc jak Sony chce powalczyć o fanów gier RPG to może kupić Spidersów, lub Pyranie Bytes. Albo spróbować sięgnąć po twórców innych gatunków gier.
0 kudosGuilder   @   18:50, 23.09.2020
Co by nie mówić, choćby zakup takiej Bethesdy to kilka porządnych, znanych marek. Wygląda na to, że pewne wnioski ze srogiej porażki w poprzedniej generacji jednak Microsoft wyciągnął.
0 kudosTheCerbis   @   19:29, 23.09.2020
Chciałbym zobaczyć co Piranie potrafiłyby zrobić z finansowaniem Mikromiękkiego.