Cyberpunk 2077 będzie miał ręcznie przygotowywane misje

Twórcy chcą być nieprzewidywalni.

@ 21.09.2020, 15:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077 będzie miał ręcznie przygotowywane misje

CD Projekt RED słynie z tego, że duży nacisk kładzie na rozbudowane i porywające misje, także te poboczne. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, w przypadku Cyberpunk 2077 także możemy na tego typu zadania liczyć. Deweloperzy potwierdzili,  że każde zlecenie zostało przygotowane "ręcznie".

Co to oznacza? Ano między innymi to, że zlikwidowanie jakiegoś bandziora nie będzie automatycznie umieszczało celownika na naszych plecach. Wszyscy członkowie gangu nie będą na nas nagle polować.

"Nie będzie tak, że jeśli zaczniesz walczyć z gangiem, nie będziesz mógł zrobić dla nich roboty. Choć niektórzy mogą pamiętać co zrobiłeś i nie będą zadowoleni. Wszystko jest tu zależne... większość naszej zawartości została przygotowana ręcznie, więc wszystko zależy od konkretnej misji oraz sytuacji", powiedział projektant poziomów, Mateusz Tomaszkiewicz.

Podobnie, jak w przypadku Wiedźmina 3, często dostrzeżemy konsekwencje natychmiast. Ale powinieneś również odkryć konsekwencje będące rezultatem twoich działań w późniejszych etapach.

"Może być tak, że poczyniłeś jakiś wybór, co skończyło się walką. To jest oczywista, natychmiastowa konsekwencja. Ale później, kiedy się tego nie spodziewasz, możesz być świadkiem długoterminowych konsekwencji w innym miejscu w innym obszarze gry".

"Robimy to specjalnie, ponieważ chcemy, aby ludzie kwestionowali swoje wybory. Nigdy nie korzystamy z oczywistych systemowych rozwiązań, które zobaczysz, 'OK, zrobiłem to, więc to się stanie'. Chcemy być niełatwi do przewidzenia".

Premiera Cyberpunk 2077 zaplanowana została na dzień 19 listopada bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na PC, PS4, Xboksie One, PlayStation 5 oraz Xboksie Series S/X.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 19 listopada 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosSkrajniak   @   00:18, 22.09.2020
"Ręcznie przygotowywane" brzmi jak ręcznie szyty garnitur czy coś w tym stylu... Wow, takiej terminologii w branży gier się nie spodziewałem!
0 kudosMicMus123456789   @   14:38, 22.09.2020
Trudno by w takiej grze umieścili questy jak w Skyrimie gdzie w nieskończoność można od karczmarzy brać misje zabicia bandytów czy innych poczwar. Tak samo w Wiedźminie questy z czasem były wyczerpywalne. Ręcznie przygotowywane questy to miała już seria Gothic Dumny
1 kudosGuilder   @   15:09, 22.09.2020
Z Gothica pewnych elementów to wciąż inne gry, także trzeci Wiedźmin, mogłyby się uczyć.

Np. to mi zawsze zaburza immersję:


Obrazek

0 kudosMicMus123456789   @   22:39, 22.09.2020
Ja szczególnie dobrze pamiętam kombinowanie jak zakraść się w dzień do domów w górnym mieście oraz te noce skradanie by nikogo nie obudzić, a w Wieśku prawie każde miejsce można obrobić bez konsekwencji i to na oczach NPC.