PlayStation 5 może się sprzedać w nakładzie 200 mln egzemplarzy, twierdzi japoński analityk

Oczywiście mówimy tu o sprzedaży globalnej i w czasie całego żywota platformy.

@ 21.09.2020, 15:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 może się sprzedać w nakładzie 200 mln egzemplarzy, twierdzi japoński analityk

Mimo że PlayStation 5 nie jest jeszcze obecne na rynku, branżowi analitycy, prześcigają się w opracowywaniu raportów, mających pokazać nam jego potencjalną popularność. Jeden z takich raportów opracowała japońska firma Rakuten Securities.

Z publikacji, przetłumaczonej przez niejakiego Takashi Mochizuki, wynika, że PlayStation 5 powinno sprzedać się w nakładzie przekraczającym 200 milionów egzemplarzy. Tylko w pierwszym roku obecności konsoli na rynku powinna ona trafić w ręce nawet 20 milionów osób.

Jako liczby minimalne podano 100 mln oraz 12 mln pudełek. Pierwsza wartość dotyczy oczywiście ogólnej sprzedaży. Druga związana jest natomiast z zainteresowaniem urządzeniem w przeciągu pierwszego roku. W obu przypadkach mowa o sprzedaży globalnej.

Co ciekawe, optymistyczne predykcje jeśli chodzi o sprzedaż, pojawiły się już wcześniej. Podobny raport opublikowało DigiTimes. Czytaliśmy w nim, że w ciągu 5 lat PlayStation 5 trafi do około 120 milionów graczy, a w trakcie swojego całego "życia" platforma przyciągnie do siebie nawet 170 mln osób.

Premiera PlayStation 5 zaplanowana została w Polsce na dzień 19 listopada. W wybranych sklepach można już składać zamówienia przedpremierowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?