Wątek główny Cyberpunk 2077 będzie tylko nieco krótszy od tego z Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon był za długi - krzyknęli gracze. Więc Cyberpunk 2077 będzie krótszy - powiedział senior quest designer w CD Projekt RED.

@ 21.09.2020, 09:00
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wątek główny Cyberpunk 2077 będzie tylko nieco krótszy od tego z Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon był grą rozległą, rozbudowaną i według wielu graczy - zbyt długą. Takie wnioski wynieśli deweloperzy ze studia CD Projekt RED, projektując nadchodzącego cRPG-a akcji - Cyberpunk 2077. Według słów senior quest designera, Patricka K. Millsa, wątek główny w cyberpunkowej grze rodaków będzie nieco krótszy od tego z Dzikiego Gonu.

W minionej już transmisji Night City Wire 3 oprócz materiałów filmowych - gangów i "pocztówek" - oraz wymagań sprzętowych komputerowego wydania gry, pojawili się także projektanci z kilkoma ciekawymi informacjami. W pewnym momencie głos przejął Patrick K. Mills, w "Redach" odpowiadający za zadania w Cyberpunku 2077, i poinformował, że z uwagi na głosy graczy, którzy nawet nie dokończyli historii z Wiedźmina 3, postanowiono nieco skondensować wątek główny nadchodzącego hitu i skrócić go.

"Wiemy to, że główny wątek w Cyberpunku 2077 jest nieco krótszy niż ten z Wiedźmina 3, ponieważ dostaliśmy wiele narzekań na historię z Wiedźmina 3, że jest zbyt długa. Patrząc na metryki, widzisz ogromne liczby graczy, którzy zaszli naprawdę daleko, lecz nigdy nie dotarli do końca. Chcemy, by gracz poznał całą historię, więc skróciliśmy wątek główny (...)." - powiedział Patrick K. Mills.

Cyberpunk 2077 ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 już 19 listopada. Równocześnie, dzięki wstecznej kompatybilności, zagramy w dzieło CD Projekt RED również na nowym Xboksie (premiera 10 listopada) oraz PlayStation 5 (premiera w Polsce 19 listopada). Wersje dedykowane konsolom dziewiątej generacji zadebiutują w przyszłym roku (Google Stadia dostanie swoją edycję pod koniec tego).


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   12:28, 21.09.2020
I dobrze. Gry ostatnio są zdecydowanie za długie.
0 kudosSkrajniak   @   00:20, 22.09.2020
Cytat: petrucci109
I dobrze. Gry ostatnio są zdecydowanie za długie.
Właśnie, właśnie. Najwyżej potem niech w dodatkach zrobią kontynuacje.