DOOM Eternal: The Ancient Gods będzie samodzielnym DLC

Oznacza to tyle, że do zabawy nie będziemy potrzebowali podstawki DOOM Eternal.

@ 31.08.2020, 20:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

DOOM Eternal: The Ancient Gods będzie samodzielnym DLC

W trakcie imprezy inauguracyjnej gamescom 2020 mieliśmy okazję zobaczyć kolejny zwiastun promujący DOOM Eternal: The Ancient Gods, czyli pierwsze fabularne rozszerzenie przeznaczone dla ostatniej odsłony cyklu DOOM. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, dodatek będzie w pełni samodzielny.

DOOM Eternal: The Ancient Gods zapowiada się bardzo ciekawie. Mimo że jego akcja stanowi niejako kontynuację tego, co widzieliśmy w podstawce, aby cieszyć się nową opowieścią nie będziemy musieli dysponować DOOM Eternal. Potwierdził to dyrektor gry, Hugo Martin.

"Kiedy patrzymy na to, jak wiele ludzi przeszło grę, mamy naprawdę wysoki procent - wyższy niż w 2016 roku - osób, które ją ukończyło, więc zawsze patrzysz na to i widzisz, jak daleko gracze dotarli. To ważne ponieważ chcemy, aby DLC dotarło do jak najszerszego grona ludzi. Nie potrzebujesz nawet DOOM Eternal, aby kupić DLC i grać w nie".

Martin poruszył też kwestię wielkości dodatku. Okazuje się, że deweloperzy dumni są z tego, co udało im się uzyskać. Rozszerzenie jest większe, niż pierwotnie planowano. Skalą DLC jest podobne do bazowego DOOM Eternal.

"Większość ludzi myśli, że DLC jest mniejsze, jeśli chodzi o skalę - to tak, jak robienie telewizyjnej wersji filmu, a film w tym przypadku jest główną grą. Dla nas to jak dwuczęściowy film - jest ono tak samo rozległe, jak główna gra".

DOOM Eternal dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli gracie, pamiętajcie o naszym poradniku, a jeśli zamierzacie zagrać, koniecznie spójrzcie na naszą recenzję.

Premiera DOOM Eternal: The Ancient Gods zaplanowana została na dzień 20 października bieżącego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?