Age of Empires III: Definitive Edition - premiera 15 października

Microsoft na początku teogorocznego gamescomu ogłosił datę premiery Age of Empires III: Definitive Edition - gra zadebiutuje na PC-tach 15 października. Do sieci trafił też zwiastun i screenshoty z rozgrywki.

@ 28.08.2020, 13:38
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Age of Empires III: Definitive Edition - premiera 15 października

Na wczorajszej transmisji otwierającej tegoroczny - bezprecedensowy, bo cyfrowy - gamescom, Opening Night Live, firma Microsoft ogłosiła premierę i pokazała pierwszy materiał z Age of Empires III: Definitive Edition! Remaster strategii czasu rzeczywistego od studia Ensemble zadebiutuje 15 października tylko na komputerach osobistych!

Age of Empires III: Definitive Edition ukaże się za niespełna dwa miesiące na PC-tach i od razu zadebiutuje też w abonamencie Xbox Game Pass. Produkcja równocześnie trafi zarówno do Microsoft Store jak i na Steama - co więcej, osoby posiadające oryginał, albo którąś z wcześniej zremasterowanych części (Age of Empires: Definitive Edition lub Age of Empires II: Definitive Edition) mogą liczyć na 25-procentową zniżkę.

Odświeżona "trójka" przyniesie w praktyce również dwa rozszerzenia - The Asian Dynasties oraz The WarChiefs. Łącznie w grze znajdzie się czternaście nacji, bowiem specjalnie na potrzeby Edycji Ostatecznej zdecydowano się zaprojektować Szwedów oraz Inków. Rozgrywka zaowocuje także trybami bitew historycznych oraz Art of War, które wprowadzono przy okazji zremasterowanej "dwójki", gdzie różne scenariusze rozgrywane są na innych zasadach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossavespace   @   08:07, 06.09.2020
Jestem fanem serii i zapewne zdecyduje się sięgnąć po tytuł... nie mniej szkoda że wszystkie odświeżone wersje dają tak mało "świeżego" podejścia. W AoE Definitive Edition sztuczna inteligencja była równie głupia co w oryginalnej części z 97 roku. Wróg atakował głównie katapultami... sic! Pytanie... po co zabierali się za aoe 2 HD skoro krótko po tym stworzono wersję Definitive Edition. Wyczuli pieniążek? Teraz chcą nam sprzedać kolejną nową wersje... mam złe przeczucia i liczę że w końcu coś ruszy z czwartą częścią. Mam dość odgrzewanych kotletów.