Debiutancki zwiastun The Lord of the Rings: Gollum - gra jak Prince of Persia, mówi główny projektant

The Lord of the Rings: Gollum otrzymało debiutancki zwiastun - kilka słów o rozgrywce powiedział też główny projektant w studiu Daedalic Entertainment, Martin Wilkes.

@ 25.08.2020, 09:00
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps5, xbox x/s

Debiutancki zwiastun The Lord of the Rings: Gollum - gra jak Prince of Persia, mówi główny projektant

Studio Daedalic Entertainment, znane do tej pory głównie z serii klasycznych przygodówek Deponia, na początku 2019 roku zapowiedziało jeden z pierwszych projektów na konsole nowej generacji - The Lord of the Rings: Gollum. Po kilku screenshotach udostępnionych 3,5 miesiąca temu, teraz dostaliśmy debiutancki zwiastun!

The Lord of the Rings: Gollum, w odróżnieniu od innych gier w uniwersum Władcy Pierścieni, za główną postać osadza tytułowego Golluma - czy raczej Smeagola. Siłą rzeczy też rozgrywka musiała zostać odpowiednio zaprojektowana, bowiem protagonista nie jest raczej typem wojownika czy nawet awanturnika. Jego główną umiejętnością będzie raczej przenikanie za plecami przeciwników i ewentualne eliminowanie ich z zaskoczenia.

I tę właśnie kwestię poruszono w tekście serwisu IGN, któremu głosu użyczył główny projektant The Lord of the Rings: Gollum, Martin Wilkes.

"Jeśli chcesz punktu odniesienia, to możesz [o grze - dop. red.] myśleć jak o czymś podobnym do Prince of Persia. To głównie gra bez walki, ale Gollum będzie potrafił cicho eliminować swoich oponentów. Jednakże to nie będzie łatwe i zawsze wiązało się z dużym ryzykiem. Chcemy, by gracz ostrożnie ważył za i przeciw. Koniec końców mocne strony Golluma tkwią w przebiegłości, a nie walce" - powiedział deweloper.

Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

Premiera: 25 maja 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od studia Daedalic Entertainment, do tej pory znanego z przede wszystkim klasycznych przygodówek pokroju serii Depon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?