Resident Evil: Village ma działać kapitalnie na PlayStation 5

Zdaniem oficjalnych testerów marki, tytuł ma działać wyśmienicie na nowej konsoli Sony.

@ 19.08.2020, 19:42
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Resident Evil: Village ma działać kapitalnie na PlayStation 5

Dobre wiadomości dla wszystkich tych, którzy czekają na premierę Resident Evil: Village na nowej generacji konsol. Oficjalni testerzy Capcomu, którzy od lat wspierają serię Resident Evil i mają przedwczesny dostęp do nowych gier z tego cyklu potwierdzają, że projekt działa znakomicie na PlayStation 5.

Testerzy w ostatnim przedpremierowym programie mogli rozegrać pewien etap w górskich jaskiniach. Na ten moment nie wiedzą więcej na temat nowej bohaterki, którą mieli okazję sprawdzić, aczkolwiek protagonistka musiała przedzierać się przez mroczne i ciemne jaskinie w celu ucieczki przed pewną zmorą. Wielkim potworem, połączeniem kozy i jelenia, który żywił się świeżym mięsem.

Ponadto w jaskiniach przebywali również mniejsi przeciwnicy, którzy dzierżyli w dłoniach miecze, potrafili chwytać naszą bohaterkę i ją gryźć. Etap ponoć był bardzo mroczny i ciemny, a jakość grafiki oraz płynność działania na PlayStation 5 nienaganna. To pewnie zasługa dopracowanego i opanowanego już w pełni silnika graficznego RE Engine, na którym postawiono ostatnie odsłony serii.

Jeżeli doniesienia testerów okażą się prawdą, na początku generacji możemy otrzymać wielki hit, który będzie wspaniale wyglądał i równie dobrze działał działał. Oczywiście Capcom wciąż nie ujawnił i nie doprecyzował daty debiutu RE8, aczkolwiek można spekulować, że jeżeli gra jest już testowana, to znajduje się w zaawansowanym stadium produkcji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   09:39, 20.08.2020
Ogolnie rzecz ujmojac paradoksalnie uważam ze gry będą lepiej wygladaly na PS5 z powodu dwukrotnie szybszego dysku SSD który będzie generowal bedzzie generowal bardziej szczegolowe detale jak to było widać przy pokazie UE5 który wydaje mi sie nie bez powodu został zaprezentowany na sprzęcie japonczykow.

XSX z kolei będzie się odznaczal glownie wyzsza rozdzielczoscia która nie będzie się istotnie przekladala na ogolna jakość grafiki, wrazenia plynace z gry oraz prezentowane efekty !!