THQ Nordic kupiło studio robiące Metro Exodus i nie tylko

Na zakupy wybrał się rosnący w siłę wydawca THQ Nordic, który zakupił kilka kolejnych studiów robiących gry wideo.

@ 14.08.2020, 10:43
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

THQ Nordic kupiło studio robiące Metro Exodus i nie tylko

THQ Nordic i firma macierzysta Deep Silver, Embracer Group, przeszły kolejne szaleństwo zakupowe i wchłonęły między innymi twórców bardzo dobrego Metro.

Firma przejęła siedem wcześniej niezależnych studiów, które będą teraz pracować w ramach jej różnych spółek zależnych. Oddział Sabre Interactive, który sam został przejęty na początku tego roku, jest teraz w całości właścicielem dewelopera Insurgency New World Interactive, a także ojców serii Metro, 4A Games.

W przypadku New World Interactive umowa daje Embracer 100% udziałów studia, w tym własność obu domów deweloperskich w Denver w Kolorado i Calgary w Albercie oraz ich zespołów. Warunki transakcji, w tym cena, nie zostały ujawnione. Mając to na uwadze, firma Embracer oświadczyła, że spodziewa się zwrotu tej inwestycji w ciągu najbliższych trzech lat, gdy zostaną wydane projekty New World , które aktualnie są w fazie rozwoju.

Niektóre z tych produkcji obejmują konsolowy port Insurgency Sandstorm, którego premiera planowana jest na pierwszą połowę 2021 roku, a także niezapowiedziane nowe IP. New World również się rozwija, z planem dodania ponad 50 dodatkowych pracowników podzielonych na studio Calgary oraz trzeciego, jeszcze nieotwartego studia w Montrealu.

Z kolei 4A Games pracuje nad dwiema grami, jedna to AAA, nowa marka wieloosobowa, a druga to projekt dla jednego gracza również kategorii AAA, prawdopodobnie sequel Metro. Poza tym studio „będzie kontynuować odkrywanie serii Metro” z jej twórcą Dmitrijem Glukhovskim.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:24, 16.08.2020
To znaczy, że jest szansa, że kolejna część Metro wyjdzie na PC normalnie i bez problemów.
0 kudosdabi132   @   17:55, 17.08.2020
Cytat: MicMus123456789
To znaczy, że jest szansa, że kolejna część Metro wyjdzie na PC normalnie i bez problemów.

Za kilka lat pewnie wyjdzie. Najpierw 4A Games będzie tworzyło grę multiplayer. Osobiście uważam, że to trochę marnowanie potencjału twórców gier z serii Metro.