Szefostwo Electronic Arts otrzyma niższe bonusy za 2020 rok

Nie będzie też mogło samodzielnie decydować komu i w jakiej wysokości premie przyznać.

@ 12.08.2020, 11:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Szefostwo Electronic Arts otrzyma niższe bonusy za 2020 rok

Szefostwo wielkich korporacji lubi sobie regularnie przydzielać ogromne premie - często sięgające milionów dolarów. W tym roku osoby zarządzające Electronic Arts będą jednak musiały ograniczyć prawdopodobnie swoje wydatki. Proponowane premie zostały bowiem odrzucone przez udziałowców spółki.

Mniej więcej miesiąc temu jeden z inwestorów Electronic Arts, CtW Investment Group, wystosował wniosek do pozostałych udziałowców, prosząc o to, by głosowali przeciwko propozycji mającej oddać Electronic Arts pełną kontrolę nad ewentualnymi premiami dla szefostwa. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, propozycja została odrzucona.

Co to oznacza dla giganta? Ano to, że Electronic Arts nie będzie mogło samodzielnie decydować o tym, jak wielkie sumy przeznaczać na premie dla ludzi pokroju Blake'a Jorgensena oraz Kennetha Mossa. O ewentualnych dodatkach będą decydować wszyscy udziałowcy.

Co ciekawe, propozycję odrzucono sporą nadwyżką głosów. Przeciw niej głosowało bowiem około 68% udziałowców, a za opowiedziało się zaledwie 32% uprawnionych do głosowania. Oczywiście premie dla szefostwa na pewno zostaną przyznane, ale może będą one ustalane w bardziej przejrzysty i sensowny sposób. CtW Investment Group wnioskowało, by o wysokości bonusów decydowały rezultaty.

We wniosku firma poruszyła też podobny problem w Activision, choć na razie nie wiemy czy tam także przyniesie to jakiś skutek.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:07, 12.08.2020
Na biednych nie trafiło 😉
0 kudosdabi132   @   17:15, 12.08.2020
Zamiast na premię dla szefostwa, powinni te pieniądze przeznaczyć na rozwijanie gier. Bardzo dobrze, że udziałowcy zdecydowali o tym by nie oddawać pełnej kontroli nad wydawaniem większej ilości kasy na dodatki dla buców, którzy siedzą sobie w wygodnych biurach.