The Last of Us: Part II wkrótce z nowym poziomem trudności

Deweloperzy przygotowują też opcję permadeath.

@ 11.08.2020, 12:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

The Last of Us: Part II wkrótce z nowym poziomem trudności

The Last of Us: Part II to jedna z najważniejszych premier konsoli PlayStation 4. Ostatnie dzieło studia Naughty Dog jest już w sklepach, ale to nie oznacza, że deweloperzy nie będą go dalej rozwijać.

Ekipa PowerPyx dostrzegła na liście The Last of Us: Part II dwa całkiem nowe trofea. Pojawiły się one niedawno, a ujawniają istnienie dwóch całkiem nowych opcji. Pierwsza to poziom trudności Grounded, a druga to permadeath.

Jeśli chodzi o nowy poziom trudności, będzie on najwyższy ze wszystkich dostępnych. W tym momencie nie wiemy co dokładnie ulegnie zmianie, ale patrząc na poziom Grounded z pierwszego The Last of Us, można spekulować, że deweloperzy usuną w nim nasłuchiwanie oraz menu ekranowe. Istotnie zostaną też ograniczone surowce.

Co do permadeath, sytuacja jest raczej prosta. Główny bohater The Last of Us: Part II będzie miał jedno życie. Jego utrata oznacza konieczność rozpoczynania zabawy od zera. Aktywowanie obu opcji, czyli poziomu Grounded i trybu permadeath stanowić będzie wyzwanie dla nawet najbardziej zaprawionych w boju graczy.

The Last of Us: Part II dostępne jest obecnie na PlayStation 4. Jeśli nie gracie, rzućcie okiem na naszą recenzję. Jeśli natomiast już się bawicie, pamiętajcie, że na naszych łamach dostępny jest w pełni darmowy poradnik.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   19:55, 11.08.2020
"Grounded Update" oprócz wspomnianego poziomu trudności Grounded, trybu Permadeath i trofeów dodaje też modyfikatory rozgrywki (nieskończone zasoby do wytwarzania, slow motion, natychmiastowe zabijanie, lustrzany świat) oraz style graficzne (np pikselowy). Jedynkę przeszedłem właśnie na trybie "Uziemiony", ale w Part II chyba dam sobie spokój Dumny
0 kudosprofesjonalista19   @   22:05, 11.08.2020
Ja narazie gram i póki co jestem zachwycony. Do jedynki póki co nie ma startu i chyba rozumiem powoli rozczarowanie graczy ale żeby tak słabo doceniać TLoU2 jak na metacritic to już jakiś kretynizm...Wg mnie to naprawdę dobra gra (zaznaczam że jeszcze nie ukończyłem) ale historia Ellie i Joela była dla mnie zamknięta w jedynce..
0 kudosLucas-AT   @   22:43, 11.08.2020
Piękna wiadomość. Przechodzę właśnie trzeci raz, tym razem na Survivorze nie uzywając trybu nasłuchiwania. Dzięki temu grę odkrywam na nowo - miodność gameplayu dużo zyskuje, gdy nie wiemy gdzie są przeciwnicy. Biorę się potem za Grounded. Czyli w sumie w grze spędzę ponad 100h. A jeszcze raz pewnie przejdę na PS5.