Producent Street Fighter, Yoshinori Ono, odchodzi z firmy Capcom

Street Fighter V będzie ostatnią odsłoną cyklu spod długa geniusza bijatyk i ojca serii.

@ 10.08.2020, 21:19
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4

Producent Street Fighter, Yoshinori Ono, odchodzi z firmy Capcom

Yoshinori Ono, wieloletni producent i twarz gier z serii Street Fighter, ogłosił swoje zbliżające się odejście z Capcomu w oświadczeniu na Twitterze. Przechodzi na grową emeryturę i za pewien czas będzie, jak to sam ujął, zwykłym graczem.

"Jestem z marką Street Fighter przez długi czas, przeżywając dobre i złe chwile, a nawet czasy, kiedy nie było marki na rynku" - napisał Ono. "Moje serce jest przepełnione uznaniem dla graczy, którzy udzielali ciepłego i życzliwego wsparcia marce, szczególnie  w ciągu ostatniej dekady, gdy wszystkie działania marki Street Fighter nabrały blasku i ożywienia".

"A teraz, po prawie 30 latach pracy w Capcom, tego lata opuszczam firmę. Oznacza to, że rezygnuję ze stanowiska menedżera marki dla różnych tytułów Capcom, w tym Street Fighter".

Ono dołączył do zespołu audio Capcomu w latach 90, kierując pracami nad dźwiękiem do Street Fighter III: Alpha (1998) i Street Fighter III: Third Strike (1999), zanim ostatecznie został producentem wielu tytułów tej firmy, głównie bijatyk. Był producentem Street Fighter IV, gry, która zarówno ożywiła serię, jak i gatunek bijatyk w 2008 roku po prawie dziesięcioletnim zastoju. Następnie Yoshinori Ono zajął się produkcją Street Fighter V, gry, która miała sporo problemów na początku, ale jest dobrze wspierana od debiutu i bardzo popularna na scenie turniejowej. To wielki i ambitnie rozwijany projekt.

Teraz nowe pokolenie twórców ma zająć się rozwijaniem Street Fightera, jako marki, która koncentruje wokół siebie wielomilionową społeczność oraz organizowane dla nich imprezy i turnieje. Co przyniesie przyszłość i kiedy usłyszymy o Street Fighter VI? Tego oczywiście nie wiemy, aczkolwiek Capcom z pewnością ma plan rozwoju cyklu. Szkoda jednak, że kolejny weteran branży odchodzi, szczególnie tak rozpoznawalny i znany.


Sprawdź także:
Street Fighter V

Street Fighter V

Premiera: 16 lutego 2016
PC, PS4

Street Fighter V to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii bijatyk. za produkcję jak zawsze odpowiada zespół firmy Capcom. W grze wcielamy się w wojowników biorą...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?