Control otrzyma niebawem kolejne DLC, będzie w nim Alan Wake

Nie wiemy niestety jak znacząca będzie czekała na niego rola.

@ 07.08.2020, 12:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Control otrzyma niebawem kolejne DLC, będzie w nim Alan Wake

Studio Remedy Entertainment pracuje obecnie nad kilkoma różnymi projektami, a przy okazji rozwija swoje ostatnie dzieło: grę Control. Rezultatem tego będzie kolejne DLC, mające zadebiutować jeszcze w tym miesiącu.

Remedy informuje, że rozszerzenie zatytułowane AWE trafi do Control już 27 sierpnia bieżącego roku. Żeby było ciekawiej, wprowadzi ono do gry ulubionego pisarza graczy, Alana Wake'a. Na razie nie wiemy niestety w jakiej roli oraz w jakim zakresie.

Zapowiedź dotarła do nas za sprawą ostatniego wydania State of Play, czyli specjalnej imprezy organizowanej cyklicznie przez Sony, a dedykowanej różnym projektom dostępnym dla posiadaczy konsol PlayStation. To właśnie w trakcie tego wydarzenia zadebiutował nowy zwiastun.

Film jest najciekawszy właśnie ze względu na obecność Alana Wake'a. Słychać, jak wypowiada on jedno zdanie: "Stay in the light", czyli "Pozostań w świetle". Widzimy go też przez moment, o czym samodzielnie możecie przekonać się poniżej.

Control dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Tytuł trafi też na PlayStation 5 oraz Xboksa z serii X, choć na razie nie wiemy kiedy dokładnie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:26, 07.08.2020
I tak chciałem zagrać w Control. Ale teraz chce w nie zagrać jeszcze bardziej 😊😊
1 kudosTheCerbis   @   14:55, 07.08.2020
To mnie zaciekawiło niezmiernie! Zdaje mi się, że nie będzie to tylko DLC z luźno związanym z Alanem Wake'iem easter eggiem, tylko coś poważniejszego. Może to oznacza coraz większe szanse na ujrzenie kontynuacji historii pisarza?
0 kudosguy_fawkes   @   21:21, 08.08.2020
Czy to oznacza, że kiedyś w końcu doczekamy się sequela AW? Byłoby super, bo jedynka nawet biorąc pod uwagę DLC pozostawia historię pisarza w stanie średnio zamkniętym.
0 kudospetrucci109   @   22:25, 09.08.2020
Oby. Myślę, że wielu ludzi chętnie zagrałoby w drugą część Alana Wake'a.
0 kudosfebra1976   @   23:12, 09.08.2020
Oby tak. Alan Wake 2 jest jednym z niewielu moich gamingowych marzeń.
Dodaj Odpowiedź