Microsoft nie rezygnuje z Xbox Live Gold

Na razie Microsoft nie ma planów uwolnienia trybu sieciowego na konsolach Xbox z łapsk abonamentu Xbox Live Gold.

@ 06.08.2020, 19:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
xbox one, xbox x

Microsoft nie rezygnuje z Xbox Live Gold

W ostatnim czasie pojawiło się w sieci kilka doniesień i spekulacji prowadzących do wniosku, że Microsoft ma zamiar w jakimś niesprecyzowanym terminie w przyszłości porzucić swój abonament Xbox Live Gold wymagany m.in. do gry przez sieć na konsolach rodziny Xbox. Niestety, lub stety, przedstawiciel firmy oficjalnie zdementował wszelkie tego typu plotki, informując o kontynuowaniu konieczności opłacania możliwości korzystania z zasobów Xbox Live.

Jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało się, że Microsoft coraz śmielej zerka w stronę ponownego zrewolucjonizowania rynku, odchodząc od wymagania płacenia za sieciowe funkcje na Xboksach. Najpierw była zapowiedź, że tryb wieloosobowy w Halo Infinite będzie darmowy (a konkretniej jako free to play), później jeden z dziennikarzy branżowych zasugerował, że następstwem uwolnienia multika z nowego Halo będzie całkowita rezygnacja z Xbox Live Gold, na końcu zaś, przed kilkoma dniami, aktualizacja warunków użytkownika w licencji Xbox Live, w których zwrot "Xbox Live" został zastąpiony "usługi online Xboksa".

Prasowe doniesienia i plotki krążące wśród graczy przekreślił przedstawiciel firmy, który odezwał się do reakcji serwisu VGC.com, i poinformował, że spekulacje są nietrafione:

"Aktualizacja «usług online Xbox» w «Umowie o świadczeniu usług Microsoft» odnosi się do podstawowej usługi Xbox, która obejmuje takie funkcje, jak zapis w między platformami i zaproszenia do znajomych. Ta aktualizacja językowa ma na celu odróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadzono żadnych zmian w sposobie korzystania z usługi albo Xbox Live Gold".

Chociaż wydaje się, że zacytowane oświadczenie może być łatwo w przyszłości skorygowane (wszak odnosi się tylko do aktualizacji językowej w jednym z regulaminów), to na razie musimy wstrzymać się z jakimikolwiek wyrokami. Wydaje się, że Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie nadchodzącej generacji i trzyma asa (a przynajmniej damę lub jopka) w rękawie na sierpniowe wydarzenie poświęcone stricte konsoli Xbox Series X. Niestety, jego data nie jest jeszcze znana.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?