xCloud w Xbox Game Pass Ultimate od 15 września - także w Polsce

Microsoft planuje podbić kolejny rynek ze swoją usługą Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych.

@ 04.08.2020, 19:23
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox one, xbox x

xCloud w Xbox Game Pass Ultimate od 15 września - także w Polsce

Firma Microsoft planuje wdrożyć projekt xCloud do abonamentu Xbox Game Pass Ultimate już 15 września tego roku! Informacja sprzed dwóch tygodni mówiła wyłącznie o przybliżonym terminie, jakim jest wrzesień, dotyczącym wyjścia xCloud z fazy zamkniętej bety i udostępnienia technologii dla szerszego grona.

Ogłoszenie daty wydania projektu xCloud zostało ujawnione notce na stronie Xboksa: dokładnie 15 września na urządzenia mobilne (smartfony i tablety) z systemem operacyjnym Android - również w Polsce, co jest nie bez znaczenia dla rodzimych posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass! Wraz z xCloud dostaniemy dostęp do całej biblioteki Xbox Game Pass na konsolach, mogąc kontynuować rozgrywkę, gdy np. telewizor jest okupowany lub też musimy podróżować.

Wśród wymagań dla xCloud podano konieczność posiadania Androida z oznaczeniem wersji co najmniej 6.0, Bluetooth 4.0, aplikację Xbox Game Pass na telefonie, abonament Xbox Game Pass Ultimate, kontroler od Xboksa One w wersji Bluetooth (pierwsze wersje ze "odblaskowym" panelem przy przycisku Xboksa są na podczerwień) - nada się też DualShock od PS4 - a także Wi-Fi co najmniej 5 Ghz lub mobilne połączenie danych z prędkością co najmniej 10 Mb/s.

Właśnie - Xbox Game Pass. Streaming gier będzie dostępny wyłącznie dla kont, które mają opłaconą wersję Ultimate wspomnianej subskrypcji. U nas to koszt rzędu 54,99 złotych miesięcznie. W ramach najbogatszego Game Passa dostajemy oczywiście wersję na konsolę, na komputery (gry różnią się w obu ofertach - na PC-tach znajdziemy m.in. niektóre strategie od Paradox Interactive) oraz Xbox Live Gold wraz z grami oferowanymi przez MS co miesiąc.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?