Kontroler DualShock 4 będzie się dało podpiąć do PS5, ale nie będą z nim działać wszystkie gry

Ze starego pada skorzystamy tylko w przypadku wybranych tytułów przeznaczonych dla PlayStation 4.

@ 03.08.2020, 19:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Kontroler DualShock 4 będzie się dało podpiąć do PS5, ale nie będą z nim działać wszystkie gry

Wiele kwestii dotyczących PlayStation 5 wciąż jest niejasnych. Jak się jednak dowiedzieliśmy, kontroler DualShock 4 będzie z nową platformą współpracował, tyle że nie ze wszystkimi grami. Detal ten pojawił się na łamach blogu PlayStation.

"Bezprzewodowy kontroler DualShock 4 oraz wszystkie oficjalnie licencjonowane kontrolery dla PlayStation będą współpracować z wybranymi grami dla PlayStation 4".

"Proszę zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie oficjalnie licencjonowane peryferia/akcesoria będą współpracować z PlayStation 5. Zalecamy zasięgnięcie informacji u producentów, aby upewnić się, że dany produkt będzie działał z PS5 oraz konkretnymi grami".

Co to oznacza? Ano to, że DualShock 4 będzie się dało połączyć z PS5, ale nie będzie się dało z niego korzystać we wszystkich grach. Wsparcie zaoferują tylko wybrane tytuły dla PS4. Pełnię możliwości nowej platformy odkryje jedynie kontroler DualSense.

"Wierzymy, że gry z PS5 powinny wykorzystać nowe możliwości oraz funkcje, jakie wprowadzamy na platformę, włączając to rozwiązania bezprzewodowego kontrolera DualSense".Co ciekawe, bez najmniejszych problemów powinno działać PlayStation VR. Aby z niego korzystać na PS5 będzie potrzebny jakiś specjalny adapter. Osoby posiadające PSVR dostaną go bez dodatkowej opłaty.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   21:10, 03.08.2020
Ludzie już się oburzają, a to przecież jakby chcieć grać na PS4 przy użyciu DualShock3 Konsternacja Nowa generacja = nowe rozwiązania = nowy kontroler.
0 kudoswojteklog   @   01:15, 04.08.2020
Czy to znaczy ze Dualsense bedzie dzialal z ps4?
1 kudosbalic87   @   12:33, 04.08.2020
Cytat: wojteklog
Czy to znaczy ze Dualsense bedzie dzialal z ps4?
raczej bym w to watpil