Capcom z rekordowymi dochodami - i to pomimo przeciętnej sprzedaży Resident Evil 3

Resident Evil 3 sprzedało się sporo słabiej od dwóch poprzednich części słynnego cyklu.

@ 03.08.2020, 19:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

Capcom z rekordowymi dochodami - i to pomimo przeciętnej sprzedaży Resident Evil 3

Firma Capcom opublikowała ostatnio swoje najnowsze wyniki finansowe, czyli za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego. Jak się okazuje, korporacja zanotowała rekordowe zarobki, mimo że Resident Evil 3 nie cieszyło się szczególnie dużą popularnością.

"Sprzedaż netto oraz wszelkie przychody osiągnęły rekordowo wysokie poziomy w pierwszym kwartale, napędzane przez nowe produkcje oraz sprzedaż cyfrową", czytamy w prasówce. Jeśli chodzi o liczby, w pierwszym kwartale Capcom zarobiło na czysto 23,7 mln jenów, czyli jakieś 225 tysięcy dolarów. Stanowi to skok 32-procentowy, w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego. Nie wszystko jest jednak kolorowe. Korporacja straciła na automatach.

"W tej branży, sklepy zostały zamknięte ze względu na COVID-19. Choć wreszcie zaczęły działać, ich wydajność nie była na normalnym poziomie, a w rezultacie zanotowały znaczący spadek zarówno w sprzedaży, jak i zyskach".

Ze względu na powyższe, Capcom musiało znaleźć inne źródła dochodów. Korporacja skupiła się m.in. na sprzedaży cyfrowej, stanowiącej około 80% całkowitej sprzedaży gier należących do Japończyków. Pomogła też spora popularność Resident Evil 3.

Niestety najnowsza odsłona słynnego cyklu nie sprzedawała się tak dobrze, jak dwie poprzednie. W ciągu mniej więcej 3 miesięcy zdołała ona trafić do 2,7 mln graczy. Resident Evil VII sprzedało się w nakładzie 3,5 mln kopii w nieco ponad miesiąc, a Resident Evil 2 - także w około miesiąc - znalazło 4,2 mln nabywców.

Mimo to gratulujemy i liczymy na jeszcze lepsze wyniki po drugim kwartale.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   21:05, 03.08.2020
Remake RE3 był według mnie udany, ale jednak czuło się jakby to było rozszerzenie do RRE2 i może dlatego sprzedaż nie była tak wysoka. Odświeżona czwórka i VIllage mogą za to przyciągnąć większą uwagę graczy.
0 kudosMicMus123456789   @   12:32, 04.08.2020
Niby sprzedało się słabo, ale konkretnych promocji brak Dumny