Nad The Last of Us: Part II pracowało ponad 2000 ludzi

W przedsięwzięcie zaangażowanych było w sumie kilkanaście różnych studiów.

@ 28.07.2020, 09:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Nad The Last of Us: Part II pracowało ponad 2000 ludzi

The Last of Us: Part II to największe przedsięwzięcie studia Naughty Dog. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, projekt ten był tak duży, że 14 studiów pomagało w jego opracowaniu. W sumie ponad 2000 osób zajmowało się jego poszczególnymi elementami.

Z napisów zawartych na końcu The Last of Us: Part II wynika, że w przygotowanie tytułu zaangażowane były w sumie 2332 osoby. Większość z nich, 2169 osób, to deweloperzy. Reszta, czyli mniej więcej 163 osoby, to po prostu ludzie, które w taki czy inny sposób zasłużyły sobie na wspomnienie ich w creditsach.

Oczywiście wspomniana liczba deweloperów to nie tylko pracownicy Naughty Dog. Jest wśród nich aż 12 studiów zewnętrznych. Dwa m.in. były odpowiedzialne za nagrywanie i edytowanie głosów postaci. W niektórych pracowało kilkadziesiąt osób, w innych zaledwie kilka.

Z innych informacji na temat The Last of Us: Part II, wspomnieć warto o tym, że nowe dzieło Naughty Dog jest już teraz trzecią najlepiej sprzedającą się grą 2020 roku. Jeśli jeszcze nie graliście, spójrzcie na naszą recenzję. Pamiętajcie też o poradniku, który ciągle opracowujemy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?