Rocket League zamienia się we free to play - zniknie sprzedaż na Steam

Rocket League czeka zmiany - tego lata zostanie udostępnione za darmo (jako free to play) na komputerach osobistych, zaś sprzedaż na Steamie zniknie. Gra pojawi się za to na Epic Games Store i będzie jej tytułem ekskluzywnym.

@ 22.07.2020, 10:31
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Rocket League zamienia się we free to play - zniknie sprzedaż na Steam

Studio Psyonix poinformowało w najnowszej notce na oficjalnej stronie gry, że jeszcze tego lata (brak dokładnej daty) Rocket League przejdzie w model free to play i zniknie ze sprzedaży na Steamie! Wszyscy posiadacze gry otrzymają specjalne bonusy w związku z tym, że w przeszłości wydali na ten tytuł pieniądze.

Psyonix zostało jakiś czas temu przejęte przez firmę Epic Games, na mocy której popularna zręcznościowa produkcja miała trafić na platformę konkurenta Steama. Tak się jednak przez długi czas nie działo, aczkolwiek efekty współpracy Epic Games z Psyonix widzimy dopiero teraz. Rocket League bowiem, największy hit tego studia, nie dość, że będzie darmowy - w modelu free to play z opcjonalnymi mikrotransakcjami - to jeszcze znika ze Steama na rzecz właśnie Epic Games Store.

Twórcy zapewniają, że osoby, które Rocketa kupiły na Steamie, nadal będą go miały - jedynie nowi gracze na komputerach osobistych zostaną ograniczeni do aplikacji firmy Epic Games. Dodatkowo nadal będzie działała opcja cross-play ze wszystkimi aplikacjami (Steam i Epic Games) oraz konsolami. Oprócz tego na posiadaczy gry czekać będą następujące bonusy:

  • Specjalny status - Legacy
  • Wszystkie dodatki wydane przez przejściem na free to play
  • Unikalną nakładę "Est. 20XX" (gdzie rok będzie tym, w którym pierwszy raz zagraliście w Rocket League) wyświetlaną przy banerze gracza
  • Ponad dwieście zwykłych przedmiotów zaktualizowanych do jakości Legacy
  • Dopalacz Golden Cosmos
  • Koła Dieci-Oro
  • Baner Huntress Player

Sprawdź także:
Rocket League

Rocket League

Premiera: 07 lipca 2015
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Rocket League autorstwa amerykańskiego studia Psyonix to nietypowe połączenie piłki nożnej oraz gry wyścigowej, będące sequelem wydanego w 2008 roku Supersonic Acrobatic ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?