Come Midnight - gameplaye z anulowanej gry People Can Fly

People Can Fly po premierze Painkillera rozwijało projekt o nazwie Come Midnight - anulowany tytuł osadzający akcję w latach 40. ubiegłego stulecia i w klimacie noir.

@ 20.07.2020, 09:51
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps3, xbox 360

Come Midnight - gameplaye z anulowanej gry People Can Fly

Painkiller był dla studia People Can Fly sukcesem, choć niekoniecznie idącym w parze z gratyfikacjami finansowymi - napisał Adrian Chmielarz, ówczesny dyrektor PCF, w poście na stronie aktualnie prowadzonego studia, The Astronauts. Nie wszyscy jednak wiedzą, że po Painkillerze było Come Midnight, które - niestety - nigdy nie ujrzało światła dziennego. Wszystko, co możemy poznać z tego nietuzinkowego projektu, to materiały graficzne, którymi zawarł we wspomnianym poście Adrian Chmielarz.

A do sieci trafiło całkiem sporo interesujących rzeczy - od albumów ze szkicami koncepcyjnymi, przez rendery 3D, kończąc na fragmentach gameplayów oraz całej dokumentacji gry (dostępnej do pobrania!). W serii wpisów dotyczących Come Midnight możemy nie tylko podejrzeć proces produkcyjny tytułu, ale również dowiedzieć się o nieszczęśliwym związku People Can Fly z firmą THQ, która ostatecznie - na rzecz marki S.T.A.L.K.E.R. - utopiła projekt Polaków.

Więcej szczegółów i materiałów znajdziecie na wspomnianych wpisach Chmielarza - w części pierwszej oraz drugiej.

Come Midnight powstawało w okresie 2004-2006 na komputery osobiste i konsole nowej wówczas generacji - Xboksa 360 oraz PlayStation 3 - i chciało łączyć ciężki, mocno osadzony w realiach Stanów Zjednoczonych lat 40. i 50. ubiegłego stulecia klimat noir z wątkami paranormalnymi w styli H.P. Lovecrafta. Bohaterem miał być Mike Ellroy, prywatny detektyw, który oprócz rozwiązywania kryminalnych zagadek potrafi też rozmawiać z duchami.Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:34, 20.07.2020
Wyglądało na prawdę ciekawie 😮
0 kudosgajda1000   @   11:58, 20.07.2020
Grałbym.. uwielbiam te klimaty. Zwłaszcza klimat lat 40. Rozgrywka i cała otoczka zapomnianych wsiurów. Przypomina nieco Drogę Bez Powrotu, albo Wzgórza mają oczy. Brałbym w ciemno.
0 kudosTheCerbis   @   12:30, 20.07.2020
Dosyć topornie to wygląda, ale ten niepokojący i groteskowy klimat noir nadrabia braki. Ciekaw jestem jak gra finalnie by wyglądała, gdyby tylko People Can Fly zdołali ją ukończyć i wydać.
0 kudospetrucci109   @   23:39, 20.07.2020
Taki klimat w połączeniu ze wspomnianym w tekście, jakimś nawiązaniem do Lovecrafta, to mogłoby być coś na prawdę interesującego. Szkoda, że to anulowali.