Microsoft zachęca wydawców do korzystania ze Smart Delivery

Inicjatywa ma przyciągnąć graczy do korzystania z konsol z serii Xbox.

@ 09.07.2020, 10:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x

Microsoft zachęca wydawców do korzystania ze Smart Delivery

Istotnym elementem konsoli Xbox series X ma być kompatybilność z obecnie dostępnym Xboksem. Microsoft przygotował też specjalny program zwany Smart Delivery, dzięki któremu możliwe jest kupienie gry dla Xboksa One, a następnie darmowe zaktualizowanie jej do wersji dla next-genowej platformy.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, ostatnie rozwiązanie jest na tyle ważne dla giganta z Redmond, że zachęca on wydawców i deweloperów do jego wspierania. Nie jest to oczywiście przymus, albowiem ostateczna decyzja należy do właścicieli danego projektu.

Co ciekawe, Smart Delivery to nie tylko darmowe aktualizacje pomiędzy platformami. To również jeden rodzaj zapisów rozgrywki, a zatem możliwość rozpoczęcia zabawy na jednym urządzeniu, a następnie kontynuowania jej na innym. Funkcje mogą się też w czasie rozrastać, choć na razie nie ma o tym mowy.

Smart Delivery w obliczu zapowiedzi podwyżki cen gier może okazać się błogosławieństwem i swoistym pocieszeniem dla graczy. Nie będzie trzeba bowiem wielokrotnie płacić za to samo, co obecnie często ma miejsce.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?