Steelrising zapowiedziane - nowa gra studia Spiders, twórców GreedFall

Studio Spiders, autorzy ciepło przyjętego cRPG-a akcji GreedFall, na imprezie Nacon Connect ogłosili swój nowy projekt - Steelrising.

@ 09.07.2020, 09:36
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps5, xbox x

Steelrising zapowiedziane - nowa gra studia Spiders, twórców GreedFall

Na imprezie Nacon Connect, studio Spiders ogłosiło światu swój nowy projekt - Steelrising. Po całkiem nieźle przyjętym cRPG-u akcji GreedFall, deweloperzy odeszli od świata fantasy na rzecz... steampunku? Nie do końca wiadomo, czym Seelrising ma być - mimo to premiera została zaplanowana na przyszły rok, tylko na komputerach osobistych i konsolach nadchodzącej generacji, Xboksie serii X oraz PlayStation 5.

Steelrising osadza akcję w XVIII wieku, kiedy to Francją rządził Ludwik XVI. Wcielamy się w postać o imieniu Aegis - kobiecej formy robota, który był osobistym ochroniarzem Królowej Marii Antoniny, żony króla Francji. W momencie wybuchu rewolucji, monarcha postanowił uwolnić z więzień wszystkich zakapiorów-robotów, by stłumili oni zamieszki. My jako Aegis stajemy naprzeciwko tej zgrai kryminalistów.

Krótki zwiastun wypuszczony z okazji zapowiedzi produkcji nie mówi nam zbyt wiele. Zdradza ogólny klimat, jednak nawet nie przybliża gatunku, w którym Steelrising będzie osadzone. Co prawda patrząc na poprzednie dokonania studia Spiders, liczyłbym właśnie na cRPG-a akcji pokroju GreedFalla, z umiejętnościami i poziomami bohatera.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrecikOwsik   @   10:04, 09.07.2020
Francja, mechy, renesans... meh. Od razu mam w głowie niewypał w postaci AC: Unity i ten paskudny język. O ile Greedfalla uważam za bardzo przyjemną grę, o tyle ten tytuł sobie pewnie odpuszczę.
0 kudospetrucci109   @   10:51, 09.07.2020
Grafiki koncepcyjne wyglądają ciekawie. I Steampunkowa Francja w czasach rewolucji też jest nieszablonowym pomysłem.
0 kudosTheCerbis   @   12:46, 09.07.2020
Cytat: KrecikOwsik
Od razu mam w głowie niewypał w postaci AC: Unity i ten paskudny język.
Przecież Unity było generalnie bardzo dobre, tylko miało z początku spore problemy z optymalizacją i bugami. A język... Kwestia gustu, ale nie przesadzałbym z "paskudny". ;)

Pomysł ciekawy, ale gry Spidersów cierpią na pewną rachityczność w kilku aspektach, która mnie osobiście nieco odrzuca. I bynajmniej nie jest to toporność gothicowa, która w połączeniu ze znakomitymi rozwiązaniami gameplayowymi miała swój urok.
0 kudosfrycek88   @   20:01, 10.07.2020
Steam punk lubię. Ta gra wygląda interesująco. Może być fajne.