Plotka: Microsoft chce kupić Warner Bros Interactive

Korporacja zastanawia się nad zakupem firmy odpowiedzialnej m.in. za gry z cyklu Batman.

@ 07.07.2020, 10:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Plotka: Microsoft chce kupić Warner Bros Interactive

Microsoft wyraził ostatnio zainteresowanie zakupem Warner Bros Interactive Entertainment. Gigant z Redmond nie jest jedyną korporacją chętną do tego, by nabyć spółkę odpowiedzialną m.in. za gry w uniwersum Władcy Pierścieni oraz Batmana.

Wieści na temat potencjalnej transakcji docierają do nas za sprawą raportu, który pojawił się na łamach The Information. Wynika z niego, że Microsoft zainteresowany jest nabyciem oddziału odpowiedzialnego za gry w firmie Warner Bros. Najpewniej po to, by zwiększyć swoje portfolio.

Obecnie właścicielem Warner Bros. jest AT&T, ale gigant korporacyjny chciałby pozbyć się wymienionej firmy, aby nieco obniżyć swój dług sięgający 154 miliardów dolarów! Nie wiemy niestety na ile ewentualnie opiewałaby transakcja, ale zakupem zainteresowane są także Take Two, Electronic Arts oraz Activision Blizzard.

Warner Bros Interactive Entertainment pracuje obecnie nad co najmniej kilkoma projektami. Wymienia się wśród nich nowy tytuł w uniwersum Batmana, a także RPG, którego akcja toczy się w świecie Harry'ego Pottera. Za jego powstaniem stoi znane studio Avalanche.

Większej ilości informacji na temat produkcji spodziewamy się w sierpniu, kiedy odbędzie się impreza DC Fandome. Warner Bros. na niej zawita, ujawniając nadchodzące gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?