Hellpoint - RPG akcji na modłę Dark Souls ukaże się 30 lipca

Hellpoint po ostatnim przełożeniu terminu premiery zyskało nową datę - debiutanckie dzieło soulslike w klimatach demonicznego science-fiction ukaże się 30 lipca na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

@ 03.07.2020, 21:00
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, switch, ps4, xbox one

Hellpoint - RPG akcji na modłę Dark Souls ukaże się 30 lipca

Hellpoint to debiutancka produkcja niezależnego studia Cradle Games - tytuł reprezentuje gatunek RPG akcji, w której niektóre mechanizmy (m.in. walka) inspirowane były gatunkiem soulslike, szerzej mówiąc cyklem Dark Souls. Gra prezentuje przede wszystkim autorską otoczkę - klimat przesiąknięty jest tytułowym piekłem. Wraz z nowym trailerem otrzymaliśmy datę premiery - 30 lipca!

Hellpoint zadebiutuje na komputerach osobistych (Steam, Epic Games Store oraz GOG) i konsolach Xbox One, PlayStation 4, a także Nintendo Switch dokładnie 30 lipca. Twórcy planowali, że ich dzieło wyjdzie jeszcze wcześniej, jednak na drodze stanęła pandemia i termin wydania trzeba było przełożyć. Wydaniem Hellpoint zajęło się tinyBuild Games.

Hellpoint opowiada historię bezimiennego bohatera. Świat gry jest połączeniem fantasy i futurystycznych wizji dotyczących przyszłości – sam protagonista to hybryda człowieka z maszyną. Budzimy się na stacji kosmicznej Irid Novo, na której wszyscy zostali opętani tajemniczą siłą związaną ze stanem własnej psychiki. Doprowadzeni do szaleństwa atakują nas, zaś zadanie jest proste – dowiedzenie się, o co w tym wszystkim chodzi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   15:53, 04.07.2020
Że też ludziom się nie nudzą te soulslike'i. Tyle tego wychodzi.
0 kudosshuwar   @   08:06, 05.07.2020
Wygląda to jak gra mobilna dla 2 graczy online Dumny
No nie wiem...