The Settlers przesunięte do odwołania - Ubisoft stawia na jakość

Studio Blue Byte zawiesiło tegoroczną premierę ósmej odsłony serii The Settlers.

@ 03.07.2020, 15:26
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

The Settlers przesunięte do odwołania - Ubisoft stawia na jakość

Firma Ubisoft od czasu felernej premiery Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, czyli od października zeszłego roku, "zatrzymała się i przemyślała swoje zachowanie". Tak przynajmniej wynikało by z przesunięć premier takich gier jak Watch Dogs Legion czy Tom Clancy's Rainbow Six: Quarantine. Do tego grona dołączyła właśnie ósma odsłona marki The Settlers.

Ubisoft słowami deweloperów ze studia Blue Byte poinformował w notce na oficjalnej stronie internetowej gry, że The Settlers, najnowsza strategia spod szyldu znanego cyklu, ukaże się w przyszłość - lecz tej niesprecyzowanej. Komunikat dosyć klarownie określa sytuację:

"(...) Od kiedy jakość jest naszym głównym priorytetem, chcemy wykorzystać potrzebny czas, by dobrze przygotować grę. Jednocześnie musieliśmy podjąć trudną decyzję i przesunąć premierę (...). Dodatkowy czas pozwoli nam (...) dostarczyć najlepszą możliwą grę z serii The Settlers.".

Ósma odsłona Osadników miała formalnie wyjść jeszcze w tym roku - tak wynikało ze zwiastuna przygotowanego z okazji ubiegłorocznych targów gamescom. Sama produkcja została zapowiedziana dwa lata temu, w 2018 r. - co ciekawe, również na gamescomie. Wtedy to premierę ustalono na jesień 2019 - tego terminu również nie udało się dotrzymać. The Settlers ma być swoisty reboot marki, stąd brak odpowiedniej cyfry w tytule.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:44, 04.07.2020
Wszystko poprzesuwają tłumacząc to poprawą jakości, a pewnie skończy się tak jak zawsze.
1 kudosTheCerbis   @   18:39, 04.07.2020
Ubisoft. Jakość. Wybierz jedno. :]
0 kudosdabi132   @   21:08, 05.07.2020
Już widzę jak Ubisoft martwi się o jakość swoich gier.