Plotka: Resident Evil Village położy duży nacisk na eksplorację

Gra będzie podobno dłuższa od trzech ostatnich części cyklu.

@ 01.07.2020, 12:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Plotka: Resident Evil Village położy duży nacisk na eksplorację

Po wielu miesiącach spekulacji ze strony społeczności, firma Capcom ujawniła wreszcie kolejną odsłonę cyklu Resident Evil. Wiele szczegółów na temat przedsięwzięcia pozostaje jednak niejasnych, a w związku z tym nowy plotek na temat Resident Evil Village nie brakuje. Porcja najświeższych widnieje poniżej.

Na łamach Twittera niejakiego Dusk Golema pojawiło się kilka wpisów, w których czytamy, że twórcy Resident Evil Village stawiają ogromny nacisk na eksplorację. Będzie ona odgrywać większą rolę niż w jakiejkolwiek dotychczasowej produkcji z tego cyklu.

Resident Evil Village skupiać się będzie nie tylko na głównym wątku fabularnym, ale także misjach pobocznych. W związku z tym wiele miejsc będzie solidnie ukrytych i tylko za sprawą eksploracji będziemy w stanie do nich dotrzeć. Nie zabraknie jednocześnie sekcji bardziej liniowych.

Co ciekawe, pod niektórymi względami Resident Evil Village przypominać ma Dark Souls. Część sekcji tytułowej wioski będzie można sprawdzić już na początku, ale niektóre, choć będą otwarte, będą wymagać postaci o lepszych umiejętnościach i wyposażeniu. Bez tego przetrwanie będzie niemożliwe.

Dusk Golem w jednym z wpisów na Twitterze zasugerował również, że Resident Evil Village będzie sporo dłuższe od wielu poprzednich części serii. Ma plasować się gdzieś pomiędzy Resident Evil VII, a Resident Evil 4.

Premiera Resident Evil Village zaplanowana została na 2021 rok, a grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksie z serii X. Dokładnego terminu na razie nie znamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   20:01, 01.07.2020
Oby tylko ta eksploracja miała jakiś klimat zaszczucia inaczej fani mogą być mocno zawiedzeni. Mi akcja w RE nigdy nie przeszkadzała i im mniej było zaszczucia tym przyjemniej się grało Dumny
0 kudosfebra1976   @   18:03, 02.07.2020
A T byś tylko szczuł, klimat się liczy. Bo jak się gdzieś w kącie naszczuje to się klimat zmienia, zazwyczaj na minus.