Plotka: Remake Resident Evil 4 rozbuduje historię pierwowzoru

Twórcy chcą, aby niektóre wątki były lepiej nakreślone.

@ 26.06.2020, 10:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Plotka: Remake Resident Evil 4 rozbuduje historię pierwowzoru

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat tego, że Resident Evil 4 zostanie zremasterowane. Dziś doniesienia te uzupełniamy dzięki nowym informacjom w temacie. Pamiętajcie, że to wciąż jedynie plotki. Wydawca oficjalnie niczego nie zapowiedział.

Za nowe wieści na temat remaku Resident Evil 4 docierają do nas za sprawą użytkownika portalu Twitter, skrywającego się pod pseudonimem Dusk Golem. To właśnie on, w kilku krótkich notkach, napisał, że deweloperzy nowego projektu zmieniają nieco opowieść oryginału. Poszczególne wątki będą "znacznie rozbudowane", choć Dusk Golem podkreśla, że do premiery wiele może się jeszcze zmienić.

Jeśli chodzi o gameplay, także zobaczymy zmiany. Twórcy chcą podkreślić to, jak dużą innowacją w RE4 było odejście od zawieszonej na sztywno kamery, na rzecz obiektywu umieszczonego ponad ramieniem protagonisty. Dlatego "czwórka" zaoferuje rozgrywkę przypominającą remake Resident Evil 2.

Dusk Golem przyznaje, że zna jeszcze inne szczegóły, ale jednocześnie nie chce się nimi dzielić, albowiem wiele kwestii jest wciąż modyfikowanych i do premiery może ulec zmianie. Dlatego więcej detali mamy poznać w nadchodzących miesiącach.


Sprawdź także:
Resident Evil 4

Resident Evil 4

Premiera: 04 listopada 2005
PS2, PC, GC, WII

Po raz kolejny zwiedzisz mroczne i tajemnicze miejsca pełne żywych trupów. Resident Evil 4 to najnowsza odsłona jednego z najlepszych horrorów w historii komputerowej roz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:00, 26.06.2020
To, że gra będzie przypominać to co zaoferowała ostatnio dwójka czy trójka było pewne. A jeśli rozszerzają wątki postaci to może powiedzą coś więcej o kupcu, bo jeśli dobrze pamiętam o nim w oryginale nie ma ani słowa.
0 kudosfebra1976   @   19:16, 26.06.2020
RE4 będzie chyba ostatnim rimejkiem w który chętnie zagram. Piąta odsłona była taka sobie, szóstka jest jeszcze względnie świeża, no i też raczej bym w nią nie zagrał. Jedynie chciałbym zobaczyć nowe/ stare RE Code Veronica, ale to już ciężka sprawa.
0 kudosTheCerbis   @   19:46, 26.06.2020
Ja jestem ciekaw, czy za następnie, względnie świeże (jak to Febra określił) odsłony również się wezmą. Według mnie nie ma to większego sensu, poza tym zrobi się mały bałagan w serii, no ale...
0 kudosfebra1976   @   09:02, 27.06.2020
"No ale.." Co jak co ale remake pierwszych odsłon serii było jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza że taki restart jaki nam zaserwowano jest jak najbardziej ok (vide RE2 oraz 3 remake). Odświeżone RE1 już było spoko, chociaż było trochę jęczenia o wyciąganiu kasy itd, itp. Licząc wszystko do kupy (celowniczki, odświeżenia, rimejki, mobilne) gra ukazała sie w ponad 30 odsłonach. Jest z czego sklecać kolejne mejki 😁.
Było by miło gdyby wydawali gry z serii symultanicznie lub naprzemiennie świerzynki takie jak zapowiedziany RE8 i "odświerzynki" jak RE4 😁. Zobaczymy, capcom zorientował się że z tego może być kasa, zanim wydrenują grę do końca może uda nam się jeszcze zagrać w taką perełkę jak RE 2 remake. Tego sobie i fanom serii życzę :^)
0 kudosguy_fawkes   @   09:31, 27.06.2020
Kurde, akurat czwórkę przeszedłem, więc te zmiany kazałyby mi to zrobić jeszcze raz, tym bardziej, że tak naprawdę poza nią ukończyłem tylko piątkę, a paradoksalnie w swojej bibliotece mam większość części. Trzeba się będzie w końcu porządnie zabrać za RE.
0 kudosLucas-AT   @   13:43, 27.06.2020
Remake czwórki to byłby ogromny projekt, skoro gra starczała na 20h bez większego backtrackingu i błądzenia po lokacjach (jak w klasycznych Residentach). Remake 2 i 3 to małe gierki przy tym, dlatego mnie zastanawia skąd Capcom nagle tak chętnie by chciało rzucić forsą, skoro ostatni Resident z naprawdę wysokim budżetem ukazał się na PS3 i X360. A jeśli mają zamiar pociąć grę, to lepiej by jej nie wydawali.
Dodaj Odpowiedź