Techland przy Dying Light 2 zrywa współpracę z Chrisem Avellonem z powodu oskarżeń o molestowanie

Chris Avellon został w miniony weekend oskarżony o molestowanie seksualne. Z tego powodu m.in. Techland oraz Paradox Interactive zakończyły współprace ze scenarzystą.

@ 23.06.2020, 14:52
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Techland przy Dying Light 2 zrywa współpracę z Chrisem Avellonem z powodu oskarżeń o molestowanie

Chris Avellon miniony weekend z pewnością zaliczy do jednego z najgorszych w swoim życiu. Właśnie wtedy do opinii publicznej dostały się oskarżenia dotyczące seksualnych napaści jednego z najpopularniejszych deweloperów, pracującego nad m.in. Dying Light 2 oraz Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. W efekcie czego firmy dotychczasowo współpracujące z projektantem zerwały umowy.

Sytuację związaną z zachowaniami Chrisa Avellona w okresie 2013-2015 r., a także - jak podaje jedna z kobiet - 2017-2018 opisał serwis Gamastura, cytując napadniętą kobietę. Okazuje się, że Chris wykorzystywał swoją pozycję w branży, by wymuszać swoich ofiarach nieobyczajne zachowania, a także dotykać je bez pozwolenia oraz by rozsyłać nieprzyzwoite wiadomości.

"Byłam świadkiem i doświadczyłam jego zachowania. Upił mnie do nieprzytomności na Midori Sours (na firmowym bankiecie). Wraz z dwoma przyjaciółmi jakoś zabrali mnie z powrotem do mojego pokoju, gdzie rzucił się na mnie przed kolegami" -  Gamasutra cytuje jedno z oskarżeń w poście na Twitterze

Jak serwis dalej opisuje sytuację, Avellon w wyniku skarg świadków został wykreślony z listy wielu branżowych wydarzeń, właśnie w związku z podobnymi zachowaniami. W pewnym momencie jednak zmieniał firmy, studia, projekty i zaczął znów pojawiać się na salonach.

"(...) Działania, których byłam świadkiem, obejmowały okres od 2013 do 2015 roku. Te, o których opowiadali mi przyjaciele, którzy go otaczali, miały miejsce do 2017 lub nawet 2018 roku".

"Chris Avellone jest (...) sprytnym drapieżnikiem seksualnym. Ludzie próbowali poprosić go o pomoc. Odmówił i kontynuował. Przestańcie go wychwalać" - kontynuuje oskarżycielka.

Projektant jest w pełni świadomy zamieszania, jakie powstało - odpisywał na posty zarówno osoby pokrzywdzonej jak i innych użytkowników. W jednej z wiadomości napisał: "Powinienem być lepszy - i przepraszam".

Sytuacja wygląda naprawdę poważnie, która dla producenta może skończyć się wieloletnim więzieniem. O ile zostanie wniesiony pozew, bo problem nie został przeniesiony na drogę prawną.

W związku z tym firmy, z którymi współpracował Avellon - między innymi Techland, Paradox Interactive oraz hiszpańskie niezależne Gato Studio - natychmiast odcięły się od scenarzysty i zerwały z nim współprace. Swoje oświadczenie wydali twórcy Dying Light 2, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (dla Gamasutry - link powyżej) oraz The Waylanders.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   11:24, 30.06.2020
Cytat: sebogothic
O. A miałem kupować.
A czemu już nie?