GhostWire: Tokyo wyjdzie na PC i PlayStation 5 - szczegóły na temat świata gry

Na PlayStation Blog pojawił się artykuł ujawniający nieco historii towarzyszącej nadchodzącemu GhostWire: Tokyo. Wiemy już, że dzieło Tango Gameworks zadebiutuje na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 5.

@ 14.06.2020, 09:00
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps5

GhostWire: Tokyo wyjdzie na PC i PlayStation 5 - szczegóły na temat świata gry

Firma Bethesda Softworks, która jest wydawcą najnowszego projektu studia Tango Gameworks, GhostWire: Tokyo, to bez wątpienia bardzo japońska gra. Zarówno pod względem artystycznym, jak i pod względem stworzonego na potrzeby tytułu historii oraz świata. W tekście na blogu PlayStation, towarzyszącym konferencji, wyjaśniono m.in. z kim przyjdzie nam walczyć w trakcie gry.

GhostWire: Tokyo opowiada o tytułowej stolicy Japonii, która w dziwnych okolicznościach opustoszała - mieszkańcy zniknęli, pozostały tylko niezamknięte biznesy, wiatr hulający między pustymi ulicami, niezgaszone światła w mieszkaniach. Protagonista mierzyć się będzie ze złymi duchami, które pojawiły się w Tokio po jego opustoszeniu Odwiedzającymi (The Visitors).

Wśród typów Odwiedzających wyróżnionych zostało kilka rodzajów zjaw. Wśród nich są: Amewarashi, dziecko noszące żółty płaszcz przeciwdeszczowy, czujące smutek po rozłące z rodzicami; Shiromoku to umartwiona panna młoda w ślubnym kimono; czy też Kuchisake - inspirowana postacią Kuchisake-onna, kobiety z rozciętymi ustami. W tym wszystkim są jeszcze tajemnicza grupa nosząca maski Hannya - zadaniem grającego będzie zadecydowanie, jaką rolę ów postacie pełnią w całej tej układance (jakkolwiek tajemniczo by to nie brzmiało).

Gracz, by móc mierzyć się z Odwiedzającymi, będzie musiał posiadać odpowiednie dla każdego z ich rodzaju umiejętności. W trakcie rozgrywki będzie zdobywał punkty doświadczenia, pozwalające na kupowanie kolejnych skilli i tym samym możliwość zwycięstwa w pojedynkach z poszczególnymi przeciwnikami - mamy zatem RPG-owy element.

GhostWire: Tokyo ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 5 pod koniec tego roku! Informację na temat platform docelowych zdradziła wspomniana notka z PlayStation Blog.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?