Twórcy Call of Duty walczyć będą z rasizmem

Chodzi o to, by wyeliminować toksyczne osoby ze społeczności graczy.

@ 04.06.2020, 20:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Twórcy Call of Duty walczyć będą z rasizmem

Ze względu na obecne zamieszki w USA, firma Activision postanowiła mocniej przycisnąć wszelkie przejawy rasizmu w grach z serii Call of Duty. Pierwsze dwa projekty, w których zastosowane zostaną nowe rozwiązania i restrykcje to Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Warzone.

Zmianami w obu grach zajmie się oczywiście ich deweloper, czyli studio Infinity Ward. Twórcy projektów zapowiedzieli, że poświęcą więcej pieniędzy i surowców na to, by sprawniej monitorować i banować wszelką rasistowską zawartość oraz rasistowskie zachowania w społeczności.

Co dokładnie planuje ekipa? Po pierwsze, do gier wprowadzony zostanie specjalny filtr, którego zadaniem będzie wychwytywanie rasistowskich ksywek, nazw klanów itd. Po drugie, osoby, które kilkakrotnie coś zawinią otrzymywać będą bany permanentne. Raportowanie niewłaściwych zachowań ma być szybsze i łatwiejsze.

Wszystkie zmiany mają na celu maksymalne ograniczenie rasizmu oraz wszelkich innych przejawów hejtu. Czy skończą się powodzeniem? Nie sposób powiedzieć. Trzymamy jednak kciuki za to, aby w społeczności graczy było jak najmniej toksycznych osób. Psują one bowiem zabawę dla wszystkich.

Z innych informacji na temat Call of Duty, warto wspomnieć, że Activision opóźniło nowe sezony dla Call of Duty: Modern Warfare (wymagania PC) oraz Call of Duty: Warzone (wymagania PC) nie podając nowej daty ich udostępnienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?