AMD skończyło opracowywanie procesora dla PlayStation 5

Jednostka centralna jest już gotowa. AMD przeprowadza ostatnie testy.

@ 03.06.2020, 17:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

AMD skończyło opracowywanie procesora dla PlayStation 5

Premiera PlayStation 5 coraz bliżej, a z najnowszych doniesień wynika, że wszystko pod względem produkcyjnym idzie dobrze. W raporcie opublikowanym przez Digitimes czytamy, że AMD ukończyło już produkcję procesora, jaki napędzać będzie nową platformę Japończyków.

Wieści są oczywiście nieoficjalne, ale i tak miło wiedzieć, że prace nad PlayStation 5 postępują i wszystko idzie w dobrym kierunku, czyli w stronę jesiennej premiery. PlayStation 5 wykorzystuje opracowany na zamówienie procesor AMD, oparty na architekturze Zen 2. Jeśli wierzyć dotychczasowym informacjom, będzie on kilkakrotnie szybszy od CPU z PlayStation 4.

Zgodnie z tym, co twierdzi redakcja Digitimes, procesor został już przygotowany, a obecnie przeprowadzane są jego testy. Finałowa ich faza nastąpi już w przyszłym tygodniu, a wówczas CPU będzie gotowy do produkcji na masową skalę. Nastąpi ona dokładnie w sierpniu bieżącego roku.

PlayStation 5 wciąż nie ma daty premiery. Nie wiemy też w jakie gry będziemy w stanie na nim zagrać, albowiem Sony anulowało imprezę, która pierwotnie zaplanowana była na jutro.

Wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAntyMarksista   @   19:34, 03.06.2020
To PS5 i nowy Xbox będą miały inne procesory?
0 kudosdabi132   @   20:30, 03.06.2020
Cytat: AntyMarksista
To PS5 i nowy Xbox będą miały inne procesory?

Procesory w Xbox Serwis X i PS5 będą różniły się taktowaniem jak też i układami graficznymi w nie wbudowanymi. Dla przykładu grafika w Xbox Series X ma mieć 52 jednostki obliczeniowe i taktowanie na poziomie 1,825 GHz a w PS5 36 jednostek obliczeniowych i taktowanie 2,23 GHz. To samo jeśli chodzi o same procesory. Xbox ma mieć CPU o taktowaniu 3,8 GHz, natomiast PlayStation 5 3,5 GHz. Do tego grafika i procesor w konsoli Sony mają być o zmiennej częstotliwości, nie stałej jak w przypadku maszynki Microsoftu.